Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis

Rosina Latvijas Zinātņu akadēmijas apkārtnē veidot radošuma centru "Aka tirgus" (1)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Zinātņu akadēmijas augstceltnes apkārtnē un Lastadijas rajonā varētu veidot radošuma centru "Aka tirgus", ceturtdien preses konferencē sacīja arhitekts Uģis Šēnbergs, paužot savu vīziju par šī rajona attīstību.

Arhitekts uzsvēra, ka par šī rajona attīstību ir jādomā, jo tuvākajā laikā sāksies "Rail Baltica" dzelzceļa līnijas un Rīgas stacijas būvniecība, tāpēc vienlaikus būtu jāattīsta arī apkārt esošās teritorijas. Viņš gan norādīja, ka pauž tikai savu personīgo viedokli un nav nevienas organizācijas pilnvarots.

Šēnbergs skaidroja, ka "Aka tirgus" jeb akadēmiskā gadatirgus mērķis būtu radīt cilvēku kopienu, kas sadarbojas un īsteno savas idejas.

"Tas būtu pētnieku, studentu, skolnieku, uzņēmēju un citu aktīvu cilvēku akadēmiskais gadatirgus, lai tirgotos ar savām zināšanām un spējām. Radošuma centrs varētu aptvert Akadēmijas laukumu, augstceltni, Elijas ielu, kuru varētu pārveidot par brīnišķīgāko Rīgas gājēju ielu, kas būtu kā Vaļņu ielas pagarinājums," stāstīja Šēnbergs.

Arhitekts norādīja, ka jau vēsturiski Lastadija bija vieta aiz pilsētas vaļņu robežas, kurā apmetās dažādi cilvēki, kas gribēja kaut ko sasniegt savā dzīvē, kas vēlējās iekļūt Vecrīgā aiz vaļņiem. "Sākumā tu neesi nekas, tu esi mazais, tu esi iesācējs, bet "Aka tirgus" - tā ir izsišanās vieta, kurā tu vari kaut ko sasniegt un izsisties uz augšu," sacīja Šēnbergs.

Tāpat arhitekta vīzija ir simboliski savienot Lastadiju ar Latvijas Universitātes ēkām Torņakalnā ar kuģīša satiksmi uz Zaķusalu un Torņakalnu, kā arī ar velosipēdu celiņu pa dzelzceļa tiltu.

Šēnbergs arī rosināja "Aka tirgū" izveidot klubu "Rīga 2126", kura darbības mērķis būtu radīt idejas par Rīgas attīstību nākamajos 100 gados.

Šēnbergs gan norādīja, ka ir tikai ideju virzītājs, kurš "sarunājas un biedrojas ar visiem", tāpēc par kādiem konkrētiem Lastadijas pārveides projektiem nevarēja runāt. Viņš norādīja, ka, nenoliedzami, būtu nepieciešama saudzīga Zinātņu akadēmijas augstceltnes rekonstrukcija, jo ēka ir monumentālā klasicisma šedevrs. Savukārt pārējās apkārtnes konkrēti projekti varētu rasties, sākot īstenot vīziju par radošuma centru.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu