2016. gada nogalē Vilnīša uzņēmumam pārskaitīti minētie 135 000 eiro. Policija domā, ka nauda maksāta, lai Vilnītis uzpirktu FKTK amatpersonas, bet iesaistītie to noliedz, vēstīja raidījums.
Pats Vasiļevičs "Nekā personīga" apgalvoja, ka nauda Vilnīša firmai maksāta par juridisko palīdzību.
Vilnītis licences kārtošanā iesaistījis advokāti Ramiņu. Viņas birojā pirms daudziem gadiem praktizējis pašreizējais FKTK padomes priekšsēdētājs Pēters Putniņš. FKTK apstiprinājusi, ka advokāte nākusi uz sarunām un advokātu klātbūtne licenču kārtošanā esot pat vēlama. Sarunas ilgušas vairākus mēnešus, taču bez firmai vēlamā rezultāta.
Kad Vilnītis notērējis saņemtos 135 000 eiro, bet poļu uzņēmums licenci tā arī neieguvis, kompānijas vadība Polijā bijusi nemierā un izteikusi neuzticību valdes loceklim Vladimiram Remi, kā arī vērsusies pret viņu tiesā, turpretim Remi vainojis visus pārējos. Visdrīzāk tieši pēc Remi iesnieguma Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) pērn sāka kriminālprocesu par sagatavošanos kukuļdošanai, kukuļa piesavināšanos un naudas atmazgāšanu, pieļāva raidījums.
Ramiņa lūgusi Zvērinātu advokātu padomei apturēt viņas darbību advokatūrā, ko padome ari izdarījusi. ENAP sāktā kriminālprocesa virzītājs ir Vitālijs Polovinskis - priekšnieka vietnieks nodaļai, kas pamatā izmeklē banku lietas, noskaidrojis "Nekā personīga".
Kā ziņots, Vilnīti nesen aizturēja ENAP. Bijušais KNAB priekšnieks pagājušā nedēļā aģentūrai LETA teica, ka nekomentēs savas aizturēšanas iemeslus.
Tomēr LETA neoficiāli noskaidroja, ka kriminālprocess, ar kuru viņš saistīts, ir par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.