"Dienā, kad noziedznieki kļūs par problēmu valstij, šī saikne vairs nestrādās," piebilda eksperts.
Taujāts, vai kāda no šīm pasaulēm varētu pastāvēt šķirti viena no otras, pētnieks norādīja, ka dzīve tādā gadījumā būtu sarežģīta. "Nav tā, ka Putinam būtu nepieciešama organizētā noziedzība, tomēr tajā pašā laikā, ja viņš sāks ar to cīnīties, noziedzība uzsāks cīņu pret viņu," teica Galeoti, norādot, ka šāda situācija radītu plašas problēmas varas elitei, jo organizētās noziedzības pārstāvjiem noteikti būtu kādi nepatīkami fakti par ierēdņiem.
Pēc eksperta domām, visiem - gan Putinam un citiem sistēmas kleptokrātiem, gan gangsteriem, ir vienkāršāk saglabāt "status quo".
Krievija šobrīd virzoties prom no laikiem, kad valdīja klasiskie un tetovētie gangsteri, teica Galeoti.
"Ja satiec noziedznieku Rietumos, piemēram, cietumā, viņš neko daudz neatklāj, savukārt noziedznieku Krievijā ir grūti apklusināt. Tas ir tādēļ, ka viņiem ir savs "jumts" un viņiem nav jāsatraucas par to, ko viņi man stāsta. Tas man lika saprast, ka daudziem no šiem noziedzniekiem ir absolūta nesodāmības sajūta," atklāja pētnieks, norādot, ka ilgu laiku prasīs tādas pārmaiņas, līdz likumsargi, kas vēlas darīt savu darbu, patiešām varēs noķert tos, ko vēlas un kāda augstāk stāvoša persona tiem neliks izbeigt izmeklēšanu.
Galeoti norādīja, ka visvairāk Krievijas iedzīvotājus uztrauc korupcija, ko īsteno valsts ierēdņi, kas arī ir primārais sabiedrības dusmu iemesls. Krievijā jau sen ir bijis nošķīrums starp godīgajiem bandītiem un negodīgajiem bandītiem, sacīja pētnieks, skaidrojot, ka godīgie bandīti ir atvērti par to, kas viņi ir, proti, viņi ir slikti, bet to necenšas slēpt. Savukārt negodīgie bandīti ir tie, kas valkā uzvalku, formastērpu un tiesneša mantiju, kā arī tie, kam ir jākalpo valsts interesēm, bet tajā pašā laikā viņi zog. Krievijas iedzīvotāji ir vairāk dusmīgi par negodīgajiem bandītiem un korupciju, nevis par organizēto noziedzību, uzskata eksperts.