Gan ārzemju, gan arī pašmāju slavenības gadiem ilgi zibina plikumus - reizēm tas gadās pavisam netīšām kādas balvas pasniegšanas ceremonijā vai koncerta laikā, bet reizēm - tīšām, izrādot savu ķermeni neskaitāmiem citiem cilvēkiem sociālajos tīklos.
Kāpēc cilvēki tā dara un kā vērtēt ekshibicionismu sociālajos tīklos? To skaidro psihoterapeits, seksologs un pārmaiņu treneris Arturs Šulcs.
"To parādību sauc par narcisismu. Cilvēkam gribas sevi parādīt publiski, visādos veidos, par katru cenu," skaidro speciālists.
Viņš norāda, ka šo parādību iespējams vērot arī politikā. "Kad cilvēkiem īsti nav, ko teikt politiskā sakarā, bet viņi taisa troksni, intensīvi uzstājas, bet nepasaka neko. Tur nav nekā konstruktīva. To var redzēt populistisku ļaužu izgājienos."
"Arī citi cilvēki, lai kļūtu populāri, domā - nu, jā, kaut kas jāizdara... Kaut kāds darbs vai pētījums - jārada kaut kas nozīmīgs. Bet to ir diezgan grūti izdarīt, tāpēc viņi vienkārši rāda to, kas viņiem jau ir. Piemēram, kailu ķermeni," saka seksologs.
"Es neesmu pret kailumu, ļoti toleranti izturos pret to, ka cilvēki rāda savu ķermeni, ir kaili, bet vienmēr ir konteksts - kur un ar kādu mērķi. Jūrmalā, kaili sauļojoties vai vingrojot, ejot pirtī - tas ir adekvāti un iederīgi. Bet tad, ja tas tiek darīts publiskā telpā, ekrāna priekšā, jādomā par narcisismu un tā parādībām.