Starp citu, aptaujas rezultāti parāda arī kādu iepriecinošu tendenci:
no 75 kungiem, kas piedalījās aptaujā, nepatīkamus simptomus piedzīvojuši vairums jeb 85.3%, taču pie ārsta proktologa bijusi vairāk kā trešdaļa – tas joprojām ir pārāk maz, tomēr pārspēj dāmu rādītājus.
Mīts, ka sievietes apmeklē ārstus daudz cītīgāk, vismaz vienā saslimšanu kategorijā izrādījies nepatiess.
Neskatoties uz dažādām asociācijām un iedomām, kas iesakņojušās sabiedrībā attiecībā uz proktoloģisko slimību diagnostiku un ārstēšanu, mūsdienu medicīna ir strauji virzījusies uz priekšu. Ilgu un sarežģītu operāciju vietā mūsdienās ārstēšana nereti aizņem 15-20 minūtes, pēc tam cilvēks var atgriezties savā ikdienas ritmā. Un dzīvot bez sāpēm un diskomforta! Savlaicīgi apmeklējot ārstu, iespējams, operāciju veikt nemaz nevajadzēs.
Ārsti proktologi atgādina, ka veselība mums ir tikai viena, un, lai arī gājiens pie proktologa var asociēties ar kaunu, bailēm un sāpēm, kvalificēta ārsta vadībā ārstēšana būs maksimāli komfortabla, saudzīga un diskrēta. Nevienam nebūtu jādzīvo sāpēs, stresā vai ar samazinātu dzīves kvalitāti neārstētu proktoloģisko saslimšanu dēļ! Un, ja reiz veselība mums ir tikai viena, tad zarnu trakts būtu pelnījis vismaz tikpat gādīgas rūpes kā sāpošā mugura vai krakšķošie ceļi.
Proktoloģisko saslimšanu simptomi ir tādi kā:
- Diskomforts,
- sāpes vēdera izejas laikā,
- nieze,
- dedzināšana un pietūkums anālās atveres apvidū,
- asins smērēšanās un asiņošana,
- dažādi jaunveidojumi pie anālās atveres,
- aizcietējumi un dažādi izdalījumi.
Neārstētas proktoloģiskās saslimšanas rada dažādas sekas:
Darbaspēju un dzīves kvalitātes pasliktināšanos, dzimumdzīves pasliktināšanos, nespēku, nogurumu, trauksmi un hroniskas sāpes. Neārstētas proktoloģiskās saslimšanas var novest arī pie būtiskiem veselības sarežģījumiem, kurus nāksies risināt ķirurģiskā ceļā. Tādēļ, ja atpazīsti kādu no šiem simptomiem, dodies pie ārsta!