Vairumam cilvēku elfi, laumiņas un rūķi ir tēli, kuri dzīvo tikai bērnu pasakās. Tomēr, kā noskaidrots aptaujā, 62% Islandes iedzīvotāju tic, ka mītiskās radības ir kas vairāk nekā tikai pasaka, vēsta raidorganizācija BBC.
Kad Jofrīdei Akdotīrai bija deviņi gadi, viņa tika sodīta par elfu miera iztraucēšanu. Vismaz tā viņa domā. "Mēs spēlējāmies laukumā starp dzīvojamajām ēkām Reikjavīkā," stāsta islandiešu meitene. "Tur bija kāds akmens, lielāks par citiem."
"Mēs, bērni, bijām pārliecināti, ka tajā dzīvo elfi, un viņus nedrīkst traucēt."
"Akmens bija divreiz lielāks nekā es pati, bet tomēr es kaut kā uz tā uzrāpos. Tiklīdz biju tikusi virsotnē, es kritu lejā, pārkodu lūpu un, raudot un asiņojot, skrēju mājās."
Jofrīdes stāsts nav nekas neparasts - Islande ir valsts, kurā bieži runā par elfiem un laumiņām. Tiek uzskatīt, ka tie ir miermīlīgi radījumi, kas dzīvo blakus cilvēkiem un piedalās ikdienas aktivitātēs, piemēram, dodas makšķerēt, nodarbojas ar zemkopību un audzina bērnus. Leģendās šīs būtnes arī bieži vien izglābj cilvēkus no nāves.
2007. gadā Islandes universitātē tika veikts pētījums, kurā noskaidrots, ka 62% Islandes iedzīvotāju uzskata, ka mistiskas būtnes dzīvo arī ārpus pasakām.
Stāsti par mistiskām būtnēm ir teju katram - Reikjavīkas iedzīvotājs Sitrigurs Baldursons atklāj stāstu par savu vecmāmiņu: "Manai vecmātei bija vēzis, un viņa ārstējās mājās. Kādu vakaru mana māte pamodās, jo pie vecmātes istabā bija ienākuši mediķi. Viņa klausījās, ko tie runā - divi ārsti un viena medmāsa apskatīja vecmāti un teica, ka viņai viss būs kārtībā. Mana mamma priecīga pēc tam devās gulēt, un nākamajā rītā ar vecmāti sāka sarunu par ārstiem. Taču vecmāte nesaprata, par ko mamma runā - viņa nebija ārstus redzējusi. Tas, kas bija pārsteidzošākais - pēc šī atgadījuma viņa brīnumainā kārtā atveseļojās."