“Lai cilvēks spētu uzbudināties, viņam ir jābūt zināmā mērā atbrīvotam un mierīgam, kas nav iespējams, ja nemitīgi nomoka stress. Turklāt vēl pastāv laika jautājums, proti, cilvēkiem darba dēļ bieži nav laika nodarboties ar seksu,” skaidroja Reinoldsa.
Tu visu laiku esi noguris
Pastāvīgs nogurums – apātijai līdzīgs stāvoklis, ko nekāda diendusa nespēj izskaust. Lūk, viens no simptomiem, kas liecina, ka tava darbavieta tev ir kaitīga.
Stress darbā var mūs pilnībā izsūkt sausus, atņemt mums visus spēkus, dzīvesprieku un iedvesmu.
Gremošanas traucējumi, aizcietējumi, uzpūsts vēders – to visu var saistīt ar stresu, jo stress ietekmē gremošanu un var pat izmainīt zarnu mikrofloru, kas rezultātā ietekmē pašsajūtu.
Tieši tāpēc stresa brīžos vēderā parādās tādi kā krampji un paliek nelaba dūša.
“Pēc sešiem mēnešiem jaunajā darbavietā es pamanīju, ka katrā svētdienas pēcpusdienā man sāp vēders. Ne jau pašas sāpes mani sākumā uztrauca, bet gan apbrīnojamā regularitāte. Beigās sapratu, ka svētdienu pēcpusdienās sāku prātot par pirmdien izdarāmajām lietām darbā. Visi simptomi beidzās, kad nomainīju darbavietu un profesiju,” pieredzē dalījās psihologs Kevins Kelovejs.
Tava apetīte ir cieši saistīta ar smadzenēm. Akūta stresa gadījumos organisms izdala adrenalīnu un apstādina kuņģa darbību, lai visu uzmanību koncentrētu cīņai ar briesmām. Ilgstoša stresa laikā līdz ar adrenalīnu izdalās arī kortizols – hormons, kas palielina izsalkumu. Kad darbs kļuvis par nemitīgu stresoru, komfortu tu sāc meklēt ēšanā.