Viens no bērniem, ar kuru sazinās "Panorāma", sākotnēji baidās runāt. Vēlāk raksta: ""Oāzē" ir vairāk konfliktu, tur audzinātāji reāli bērnus apsaukā. Pat pati direktore, un, ja tur kaujas, audzinātāji stāv un skatās, viņiem ir vienalga. Tāpat kā vadītājai. Viņai ir vienalga, kas notiek ar bērniem."
"Neviens tur negrib atrasties, jo tur nav ko darīt. Tu vienkārši visu laiku sēdi savā istabā un skaties uz griestiem."
"Internets, viņi savāc internetu. Nekā nav. Nodarbības, nekā nav."
Tagad Ludzas novada pusaudžu pāraudzināšanas iestādes īpašnieki - SIA "Bērnu oāze" - par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem nokļuvusi zem uzraugošo iestāžu lupas.
Padziļinātas pārbaudes par viņu līdzšinējo darbību sākušas gan valsts, gan pašvaldības iestādes, tostarp Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija.
Pārbaudēs iesaistījusies arī Labklājības ministrija (LM), atklājot, ka vairāki pakalpojumi faktiski netika sniegti, tāpēc tos izslēguši no sociālo pakalpojumu reģistra.
"Izslēgts no reģistra šobrīd ir tātad grupu dzīvoklis pieaugušām personām. Un otrs ir rehabilitācija bērniem ar atkarībām."
"Šie pakalpojumi tātad netika uz vietas sniegti. Konstatēts, ka šo pakalpojumu nav,"
informēja ministrijas vecākā eksperte metodiskās vadības un kontroles jautājumos Agnese Jurjāne.
Iestādes valdes loceklis Sergejs Maksimovs vairākkārt uzsvēra - kur ir bērni ar ielaistām uzvedības problēmām, tur nevar viss būt kārtībā.
"Es vienmēr pielietoju tādu metaforu - atbraukt Tuberkulozes slimnīcā un konstatēt, ka tur ir tuberkuloze, to nu var, protams," sacīja Maksimovs.
SIA "Bērnu oāze" direktore Inga Štokmane arī pauda neizpratni: "Pēkšņi viss tas, kas deviņus gadus varēja strādāt, tagad, izrādās, ir ļoti nepareizi."
Lai gan iestādes vadītāji stāstīja, ka viņu darbam ar pusaudžiem bijuši lieliski rezultāti, sākotnējās pārbaudes uzrāda pretēju ainu.
Reaģējot uz šo pastiprināto interesi, SIA "Bērnu oāze" vadība jau izsūtījusi pašvaldībai vēstuli par savas darbības pārtraukšanu no februāra.