Veselīgi ir pamanīt katra bērna labo gribu un darbu, kā arī sniegt par to uzslavu. Uzslavas ir vajadzīgas visiem!
Dažkārt vecāki aktīvi priecājas par jaunāko atvašu apgūtajām prasmēm, un to var saprast, jo pirmajos pāris gados bērna attīstība notiek visstraujāk, tomēr, ja nevēlamies vecākajos bērnos iesēt greizsirdību, svarīgi pamanīt arī viņu padarīto. Vecāki neaplaudēs, kad piecgadīgais pāries pāri istabai, bet ir daudz citu iemeslu, par ko priecāties saistībā ar lielāko bērnu.
• Dažkārt, kad vecākais bērns tiek nogrūsts no pjedestāla, jo zaudē vienīgā bērna statusu, viņš sāk regresēt – runāt bēbīšu valodā, lai gan pirms tam jau runāja skaidri, sāk ķerties mammai apģērbā, šļupstēt, sāk prasīt, lai viņu pabaro un apģērbj, lai gan līdz šim pats to lieliski pratis. Arī šajā gadījumā būtiski bērnu nekritizēt. Ja vecākais bērns prasa pudelīti tāpat kā jaunākais, viņam var tajā ieliet morsu vai tēju. Šādi bērns nomierināsies: jaunākais nav izredzētais, kurš vienīgais var dzert no pudelītes vai vēlēties būt tuvu klāt mammai. Īslaicīgs regress vecākajam bērnam ļauj atgūt spēkus.
• Kā pašiem vecākiem, tā arī radiem un draugiem, ja viņi nāk ciemos pie viena bērna uz jubileju, labi mazas dāvaniņas sagādāt arī pārējiem ģimenes bērniem. Tas parāda: jūs visi esat svarīgi un ievēroti.
• Taisnīguma princips tiek ievērots tad, ja arī pret vecākajiem bērniem mēs izturamies kā pret bērniem, nevis auklēm vai saviem palīgiem. Labi, ja mazākās māsas un brāļi nekļūst par vēl vienu pienākumu vecākajiem bērniem.