Valdes locekļu atlaišana nav pirmais gadījums, kad NEPLP rīcība ir izraisījusi LŽA kritiku. Pērn jūlijā LŽA kritizēja NEPLP, jo tās sasauktā tikšanās ar sabiedrisko mediju vadību, lai pārrunātu LTV un Latvijas Radio (LR) lēmumus pārtraukt attiecības ar Ventspils domi bija klajā pretrunā ar redakcionālās neatkarības principu. Tāpat kritiku izpelnījās argumentētas diskusijas trūkums par NEPLP ierosinātajām pārmaiņām sabiedriskā radio kanāla "Pieci.lv" formātā. Pērn septembrī LŽA nosodīja LR valdes locekles Sigitas Roķes atbrīvošanu.
LETA jau ziņoja, ka NEPLP gada pēdējā darba dienā vienbalsīgi pieņēma lēmumu izteikt neuzticību Beltem un Ņesterovam.
NEPLP norāda, ka LTV 2017. un 2018.gadā nav nodrošinājusi stratēģisku attīstības projektu plānošanu un uzraudzību noteiktajos termiņos un budžeta rāmjos, kas rada risku, ka nodokļu maksātāju līdzekļi netiek izlietoti iespējami efektīvi sabiedrības interesēs.
Savukārt, veicot revīziju par LTV sadarbību ar trešajām pusēm, padome konstatēja, ka LTV sniedz reklāmas pakalpojumus komerctirgum. Tostarp šī gada oktobrī Belte ir noslēdzis līgumu ar vismaz vienu Latvijas komerctelevīziju, padarot sabiedrisko mediju par reklāmas aģentūru, kas, izmantojot publiskos resursus, apkalpo komerctirgu. NEPLP atzīmē, ka spēkā esošā stratēģija šādu komercpakalpojuma sniegšanu neparedz, tāpēc saskaņā ar Valsts kontroles ziņojumu un Eiropas tiesību aktiem, šajā rīcībā ir saskatāmi šķērssubsidēšanas riski.
Tāpat NEPLP napmierina LTV valdes rīcība, prasot atcelt NEPLP lēmumu, ar kuru tika nolemts nepiešķirt prēmijas LTV valdes locekļiem.