Galvenais iemesls visos gadījumos ir bijusi situācijas adekvāta nenovērtēšana, jo neviens no ārstu aprūpē nonākušajiem nebija bezpajumtnieks, vai no citām sociālā riska grupām, kuras ilgstoši uzturas uz ielām vai kādās neapsildītās telpās, uzsver Apdegumu Centra vadītājs Sergejs Smirnovs.
Tikko nācās amputēt visus kāju pirkstus kādam medniekam, kurš tikai pēc četrām dienām pamanīja, ka tie ir kļuvuši tumšāki. Pie mums viņš atbrauca jau tad, ka tie bija melni.
Diemžēl šādā situācijā ir tikai viens scenārijs, bet cilvēks nevar paskaidrot, kā tas noticis. Tāpēc īpaši vērīgiem aukstajā laikā ir jābūt tiem, kuriem jau ir kādi asinsrites un jušanas traucējumi. Ja cilvēks pēc palīdzības būtu vērsies uzreiz, vai vismaz trīs dienu laikā, mēs varētu pirkstus glābt.
Joprojām smagā stāvoklī Reanimācijas nodaļā atrodas kāds jauns vīrietis. Viņš gumijas čībās bija devies pavadīt draugus uz autobusa pieturu, kas atradās divus kilometru attālumā. "Pašlaik mēs cīnāmies par to, lai cilvēkam nevajadzētu atlikušo mūžu pavadīt invalīdu ratiņos un viņš varētu staigāt, jo nācās amputēt pusi no pēdas abām kājām. Ja viss izdosies, tad ar mūsdienās pieejamajiem ortopēdiskajiem apaviem šo kropļojumu varēs kompensēt un cilvēks atgriezīsies sabiedrībā, nezaudējot darbaspējas," norāda Smirnovs.