Tomēr Izraēla joprojām ir līdere liela izmēra dimantu slīpēšanas jomā un vieta, kur rodas daudzi e-komercijas un tehnoloģiskie jauninājumi. Lai arī Ļevajevs oficiāli joprojām ir Izraēlas dimantu biržas loceklis, briljantu tirgotāju aprindās viņš nav manīts jau gadiem ilgi, jo viņš attīstīja citas biznesa intereses un Ļevajeva uzņēmuma vadības grožus pārņēma brālis.
Industrijas pārstāvis, kurš lūdza neatklāt savu vārdu, atklāj, ka afēra atstājusi iespaidu arī uz citiem Izraēlas dimantu tirgotājiem. Izraēlas dimantu tirgus tika sakārtots pēc vairākus desmitus gadu ilgušām slēptām mahinācijām un saistību ar konfliktu zonās iegūtajiem "asiņu dimantiem", kas palīdzējuši finansēt cilvēktiesību pārkāpumus. Tagad industrija tiek uzskatīta par labi regulētu.
Afēra-mistērija un mediju kņada
Saistībā ar afēru neatbildēts paliek jautājums, kāda ir tās motivācija. Ievedot Izraēlā dārgakmeņus, tie jādeklarē un jāiziet inspekcija, bet par ievešanu nodokļi nav jāmaksā.
Izraēlas medijos šis gadījums piesaistījis lielu uzmanību. Plašsaziņas līdzekļi publicē intervijas ar mirušās grāmatvedes ģimeni, kritizē policijas izmeklēšanu un spekulē par to, vai Ļevajevs pēc atgriešanās Izraēlā tiks aizturēts.
Ļevajeva birojs Izraēlā publicējis paziņojumu, kurā noraida visas apsūdzības pret uzņēmuma darbiniekiem.
Taču tieši no šādas figurēšanas ziņu virsrakstos Ļevajevs centās izvairīties iepriekšējos gadu desmitos, mēģinot mediju uzmanību novirzīt vien uz savām filantropiskajām iniciatīvām.
"Tā ir noslēgta pasaule, kur cilvēki grib, lai viņu noslēpumi nenonāk atklātībā," saka žurnālists Alekss Kogans, kurš Izraēlas krievvalodīgajā presē raksta par vietējiem uzņēmējiem.
"Viņam nepatīk publicitāte. Viņam nepatīk izcelties."