Produktu nodokļu (pievienotās vērtības nodoklis, akcīzes un muitas nodokļi) apjoms 2018. gada trešajā ceturksnī pieaudzis par 8%.
Šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušajā gada attiecīgo ceturksni mājsaimniecību izdevumi pārtikas produktiem palielinājušies par 6%, transportam (sabiedriskais transports, transporta līdzekļu iegāde un ekspluatācija) - par 3%, atpūtas un kultūras pasākumiem - par 10%, bet izdevumi mājokļa uzturēšanai - par 3%.
Valdības galapatēriņa izdevumi palielinājušies par 4%.
Ieguldījumi bruto pamatkapitāla veidošanā palielinājušies par 13%, tostarp ieguldījumi mājokļos, citās ēkās un būvēs - par 10%, mašīnās un iekārtās, tostarp transporta līdzekļos - par 15% un intelektuālā īpašuma produktos (pētniecība, datoru programmatūra, datubāzes, autortiesības u.c.) - par 27%.
Preču un pakalpojumu eksporta apmēri šogad trešajā ceturksnī palielinājušies par 1%, tostarp preču eksports audzis par 1%, bet pakalpojumu eksports - par 0,2%.
Informācijas un datorpakalpojumu eksports faktiskajās cenās palielinājies par 12%.
Preču un pakalpojumu imports pieaudzis par 3%. Preču imports palielinājies par 4%, bet kopējais pakalpojumu imports samazinājies par 2%, ko ietekmēja informācijas, finanšu un datorpakalpojumu importa kritums.
2018.gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar 2017.gada trešo ceturksni, par 11% pieaudzis darbinieku kopējais atalgojuma fonds, tostarp kopējā darba alga palielinājusies par 10%, bet darba devēju sociālās iemaksas - par 15%. Šo kāpumu veicināja atalgojuma fonda pieaugums informācijas un komunikācijas nozarē par 20%, būvniecības nozarē par 14%, kā arī pakalpojumu nozarēs - par 10%.