Ciltsraksti nav tikai papīrs, jo katrā organizācijā ir savi noteikumi - sākot ar obligāto izstādes atzīmju skaitu un veselības pārbaudēm, beidzot ar metiena aktēšanu, atklāj PetCity speciāliste Anžela Fomičeva.
Jo stingrāki noteikumi, jo lielāka uzticība organizācijai, kā arī dzīvnieka atbilstība starptautiskiem standartiem un prasībām.
Ciltsrakstos ir dati par dzīvnieka šķirni, dzimšanas datumu, tā pilnais vārds, mikročipa numurs (ja to pieprasa organizācijas statūti), atzīmes par krāsu, citas īpašas pazīmes un ieraksti par audzētāju, dzīvnieka vecākiem un tā senčiem līdz pat ceturtajai un piektajai paaudzei.
Mūsdienās ir arī tā saucamie "0" ciltsraksti. Tas nozīmē, ka dzīvnieka fenotipiskā (ārējā) atbilstība šķirnei ir apstiprināta tiesnešu vidū, atbilstoši organizācijas šķirnes atzīšanas procedūrai, bet dati par vecākiem nav zināmi.
Daudzas organizācijas cenšas izvairīties no "0" tipa ciltsrakstu noformēšanas, bet citas, it īpaši tās, kurām tas ir papildus peļņas avots, labprāt palīdz iziet šķirnes atzīšanas procedūru. Fenotipiska atbilstība šķirnei gan nepadara konkrēto dzīvnieku ģenētiski veselu, kā arī tas automātiski nekļūst par derīgu dzimtas turpināšanai.