Pēc Latvijas simtgades svētku grandiozās uguņošanas arī sociālajā tīklā Twitter izcēlušās "dzirksteles" - iedzīvotāji apspriež to, cik "baudāmi" un "ērti" bijis vērot salūtu.
Simtgades uguņošanas atskaņas sociālajos tīklos: pusģībstošas dāmas, raudoši bērni un agresīvi seniori (52)
Daļa Twitter lietotāju norāda, ka atrašanās 11. novembra krastmalā salūta laikā bijusi visai baisa.
Uguņošana nebija baudāma. Pie Triangula bastiona sākās masu spiešanās un psihoze. Pirmoreiz šāda veida pasākumā palika baisi
— Toms Zariņš (@zarinstoms) November 18, 2018
Jā, pie bastiona stāvot, salūts aizvirzījās otrajā plānā, galveno lomu atdodot pusģībstošām dāmām, panikā raudošiem bērniem un agresīviem vecākiem cilvēkiem, kam nezināmu iemeslu pēc piepeši no krastmalas steidzami jādodas prom un bērnu ratiņiem, tam visam jūklim tieši pa vidu.
— Māris Smāģis (@marissmagis) November 18, 2018
Precīzi - tas bija šausmīgi! ... ar trim bērniem, no kuriem viens augstāk par jostasvietu pieaugušajam neredz. Gribējās būt kaut kur tālu prom. Uz priekšu nekustas, no aizmugures spiež virsū. Brrrr... Laimīgi mājās.
— Sanita Reinsone (@sanitare) November 18, 2018
Diezgan briesmīgi bija jau pie Brīvības pieminekļa pēc Valsts prezidenta uzrunas - grūstīšanās kļuva faktiski nekontrolējama. Tad pēc vairākkārtējiem lūgumiem tomēr atvēra barjeras.
Nekas, sveiki un veseli tikām cauri. Bet es beidzot sapratu, kā iespējams, ka pūlis sabradā cilvēkus, kas pakrīt vai ko pagrūž. Ja rodas kāds iemedls panikai. Nav droša vieta tāds pūlis. Bet šis bija draudzīgs.
— Laima Lupiķe (@Laima52) November 19, 2018
Es ceru, ka pūļa izklīšana no Krastmalas pēc #Latvijai100 salūta iztika bez līķiem... Tā bija katastrofa!
— Roberts Furmanis (@dr_furmanis) November 18, 2018
Tā bija gan. Es arī biju vietā kur vienā brīdī palika ļoti neomulīgi: pūlis nekustējās, daži aktīvisti sāka citus grūstīt, kadai sievietei uznāca histērija, pa vidu mazi bērni.
— Una Bergmane (@UnaBergmane) November 18, 2018
Iedzīvotāji arī spriež par to, ko lietas labā attiecīgās iestādes varētu darīt citos masu pasākumos, lai nepiedzīvotu līdzīgu situāciju. Iedzīvotāji arī runā par satiksmes organizāciju un masu pasākumu laikā ierosina slēgt autosatiksmei arī centram tuvākās ielas. Tāpat daži norāda, ka kārtībai noliktie jaunsargi nezinājuši, ko darīt.
Tas kāds ir @rdsvc , kuri neiedomājās, ka vajadzētu slēgt autosatiksmei centram tuvākās ielas, saglabājot tikai sab. transp satiksmi.
— Kaspars (@Kaspars_Zn) November 18, 2018
Piekrītu. Un pat it kā kārtībai noliktie jaunsargi nezināja ko darīt. Vismaz bėrns vairs negribot salūtus redzėt
— Sarmīte Kolāte (@Sarmite_Kolate) November 18, 2018
Kāds Twitter lietotājs, iesaistoties diskusijā, norāda, ka masu pasākumus nedrīkst organizēt pēc principa "paši vainīgi, ka atnācāt, zinājāt taču, ka būs šauri".
Tikmēr Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests savā Twitter kontā norādījis, ka svētku vietās no reģioniem dežūrējušas septiņas papildus izveidotās mediķu brigādes, un viss bijis mierīgi.
Svētku vietās no reğioniem dežurēja 7 papildus izveidotas mediķu brigādes. Līdz šim viss mierīgi.
— NMPdienests (@NMPdienests) November 18, 2018
Savukārt Valsts policija vien norādījusi, ka pēc gaismas uzveduma "Saules mūžs" transportlīdzekļu satiksmes kustība uz Vanšu un Salu tilta atjaunojusies.
Transportlīdzekļu satiksmes kustība atjaunojusies uz abiem tiltiem. https://t.co/SqLwGNe9CC
— Valsts policija (@Valsts_policija) November 18, 2018