Normalizēt asinsspiedienu
Profilakses nolūkos svarīgi sekot līdzi asinsspiediena līmenim. Optimāls asinsspiediens ir 120/80 mmHg, un tas attiecas uz visu vecumu cilvēkiem. Cilvēki ar paaugstinātu asinsspiedienu (virs 140/90 mmHg) ietilpst riska grupā saslimt ar 2. tipa cukura diabētu. “Paaugstināts asinsspiediens rada tonusu jeb nepārtrauktu saspringumu asinsvadiem. Tas laika gaitā negatīvi ietekmē vielmaiņu un maina dažādu organisma procesu norisi, kā rezultātā izmainās arī pārtikas uzsūkšanās, pārstrāde un insulīna izdalīšanās,” stāsta M. Šukele.
Tāpat farmaceite skaidro, ka asinsspiedienu samazināt iespējams, ievērojot tos pašus principus, kas svarīgi cukura diabēta profilaksei. Nepieciešams ievērot aktīvu dzīvesveidu un palielināt fizisko aktivitāšu slodzi, atbrīvojoties no liekā ķermeņa svara, kā arī samazināt cukura un rafinēto ogļhidrātu uzņemšanu. Efektīvākai asinsspiediena regulēšanai vēl ieteicams samazināt stresa līmeni un lietot dabas produktus, piemēram, aronijas, vilkābeles. Gadījumos, kad asinsspiediens ir pārlieku augsts, pēc ārsta ieteikumiem jālieto medikamenti asinsspiediena mazināšanai.
Rūpēties par optimālu holesterīna līmeni
Lai izvairītos no 2. tipa cukura diabēta, vienlīdz svarīgi sekot līdzi holesterīna līmenim asinīs. Augsts holesterīna līmenis asinīs, savstarpēji mijiedarbojas ar citiem riska faktoriem, paaugstina saslimšanas risku. Lai stabilizētu holesterīna līmeni, ieteicams samazināt piesātināto tauku uzņemšanu, piemēram, ierobežojot dzīvnieku valsts produktu patēriņu un palielinot uzņemto šķiedrvielu daudzumu.
Smēķēšana nodara ļoti daudz ļaunumu veselībai, viens no tiem – asinsvadu bojājumi. Asinsvadi ar laiku zaudē elastību, sašaurinās, pārkaļķojas, to sieniņās rodas nogulsnējumi, pieaug arteriālais spiediens, kas ilgtermiņā negatīvi ietekmē organisma procesus.