Kad suns ir iegādāts, tad taisnā ceļā var doties uz suņu skolu. Neatkarīgi no kucēna vecuma, pirmajā nodarbībā, uzreiz pēc suņa iegādes, tiek izrunātas visas lietas par suņa turēšanu, kopšanu, saimnieka pienākumiem, kā arī profesionāļi sniedz savus ieteikumus par to, kā labāk rūpēties par attiecīgo šķirni.
Suņa dresūra parasti sākas 3-4 mēnešu vecumā. Vieglāk ir dresēt kucēnus, jo tie vēl nav kļuvuši piesardzīgi, ir drosmīgi un labprāt izzina visu jauno. Jau pieaudzis suns nebūs tik atvērts dresūrai, jo baidās no nezināmā - tam būs nepieciešams ilgāks laiks jaunu lietu apgūšanai, tomēr tas nav neiespējami. Vispirms kucēns iemācās socializēties ar citiem suņiem un cilvēkiem. Ātrāk par trīs mēnešu vecumu gan nav vērts suni vest uz skolu, jo tas nespēj noturēt uzmanību.
"Mazie suņi nav jāved uz skolu, mazie suņi ir agresīvi, mazie suņi ... Jā, nu ko tik tie mazie suņi nedara. Sāksim ar to, ka stereotips par to, ka lielie suņi ir gudrāki, ir izveidojies tikai tāpēc, ka lielie suņi tiek apmācīti daudz biežāk nekā mazo šķirņu suņi."
"Tas ir arī diezgan loģiski, jo mazu suni ir vieglāk kontrolēt nekā, piemēram sanbernāru," stāsta Lielpēteris.
Mazo šķirņu suņiem ir iespējams iemācīt visus tos pašus trikus, ko lielo šķirņu suņiem. Elementāras komandas un trikus saimnieks savam mīlulim var iemācīt, pameklējot informāciju interneta dzīlēs. Skolas uzdevums ir iemācīt izprast suņa domāšanu, iemācīt saimniekam rīkoties dažādās situācijās, kā arī novērst iespējamu suņa vai līdzās esošo dzīvnieku un cilvēku drošības apdraudējumu.