"No Jaunās konservatīvās partijas viedokļa mēs tādus darbus praktiski neatrodam, par ko nav vienprātības, varbūt citām partijām ir savi uzskati, varbūt arī saskata vai mēģina saskatīt, bet es arī neturu aizdomās," sacīja Bordāns.
Kavēklis savstarpējās sarunās ir arī aizvainojums par otrdien notikušo balsojumu par Saeimas prezidiju. Prezidijā ir piecas vietas, un ārpus tā palika ZZS un KPV LV kandidāti.
"Es biju, kā lai jums tā toleranti pasaka, ļoti nepatīkami pārsteigts, jo mēs tikāmies gan ar "Attīstībai/Par", gan Nacionālo apvienību, gan JKP un KPV LV pie viena galda. Mēs norunājām, ka partijām, kuras ir ieguvušas visvairāk balsu un mandātus šajās vēlēšanās, ir jāatrodas Saeimas prezidijā. Mēs pat norunājām, kādām kandidatūrām mēs piekrītam. Mums bija vienošanās visiem," sacīja Artuss Kaimiņš.
"Bija saruna pagājušajā piektdienā, kurā tika apsvērti vispār prezidija apveidi. Šī saruna būtībā izgāzās ar to, ka Nacionālā apvienība un JKP nevienojās par to, kā tad virzīs spīkera amatu, tika radīts konkurējošs balsojums, tika radīta situācija, ka bija nepieciešamas balsis tam vai citam kandidātam, es domāju, ka šeit runāt par kaut kādiem solījumiem ir pārspīlēti," bildis Pavļuts.
Ja Bordānam neizdosies nodrošināt vairākumu Saeimā, Vējonis solījis viņam doto mandātu atsaukt. Bet skaidra vairākuma atbalsta nav arī citu partiju politiķiem.
Kuluāros vēl pirms vēlēšanām izskanējušas versijas par Saeimas atlaišanu un ārkārtas vēlēšanām, ja valdību ilgstoši neizdosies izveidot. Parlamenta pirmajā gadā Satversme liedz velētājiem ierosināt balsojumu par Saeimas atsaukšanu. Tomēr šāds ierobežojums neattiecas uz prezidentu, kurš var rosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atlaišanu. Pašlaik gan šāds scenārijs netiek nopietni apsvērts.
Bordāna uzrunātos potenciālos partnerus uztrauc arī tas, cik daudzus no partiju skaļajiem solījumiem jaunā valdība varēs izpildīt, tādēļ pirmdien partijas tiksies ar Finanšu ministrijas pārstāvjiem - vēsta TV3 raidījums Nekā Personīga.