2017. gada jūnijā, kad Ministru kabinets konceptuāli atbalstīja elektrovilcienu iepirkuma turpināšanu, valdība pieņēma zināšanai, ka iepirkuma negatīvā ietekme uz vispārējā valdības sektora budžeta bilanci no 2019. gada līdz 2023. gadam būs 165 miljoni eiro.
Tāpat valdība uzdeva SM, ka gadījumā, ja vilciena iepirkuma finansiālā ietekme uz valsts budžeta bilanci pieaugs, ministrijai par to ir jāinformē Ministru kabinets, pirms "Pasažieru vilciens" uzņemas saistības vilcienu iepirkuma nodrošināšanai.
Attiecīgi SM iesniedza valdībā informatīvo ziņojumu "Par jauno elektrovilcienu iegādi", lūdzot nekavējoties lemt par finansējuma pieejamību jauno elektrovilcienu iegādei, lai "Pasažieru vilciens" varētu noslēgt iepirkuma līgumu par jaunu vilcienu iegādi.
Ministri minēto jautājumu izskatīja aiz slēgtām durvīm. Tomēr pēc sēdes SM informēja, ka valdība atbalstījusi priekšlikumu, ka laika posmā no 2019. gada līdz 2024. gadam jaunu elektrovilcienu, rezerves daļu fonda pieciem gadiem un elektrovilcienu uzturēšanas iekārtu iegādē, kā arī vilcienu depo izbūvē kopumā varēs ieguldīt līdz 259 miljoniem eiro valsts budžeta līdzekļu.
Nedz SM, nedz "Pasažieru vilciena" pārstāvji aģentūrai LETA nekomentēja iespējamu vilcienu iepirkuma sadārdzināšanos, tāpat tika uzsvērts, ka vilcienu iepirkuma finansējumu saistītus jautājums būs iespējams atklāt tikai tad, kad iepirkums būs noslēdzies.