"Kāpēc man būtu uzreiz jāparaksta protokols?" ar pretjautājumu piebilst Viškure, taujāta, vai šāda rīcība ir amatpersonas cienīga.
Taujāta, vai ir ētiski pēc likumpārkāpuma pašai un vīram piedalīties domes balsojumā, kas izšķir pašas likteni, Viškure norāda, ka visi deputāti ir tiesīgi piedalīties balsojumā par atbrīvošanu no amatiem vai iecelšanu tajos:
"Ētika ir ētika, bet likumā ir ierakstīts citādāk. Mēs tā kopīgi vienojāmies, ka visi balsosim. Tas bija atļauts. Mēs jau varējām mani atcelt, bet ar nākamo balsojumu atkal iecelt."
Savdabīgā pašvaldības augstās amatpersonas Viškures atbilde uz jautājumu – vai iepriekš notikusi alkohola lietošana domes telpās? – liek noprast, ka šī nav bijusi pirmā brāļošanās ar "zaļo pūķi" darba vietā.
"Kāpēc man būtu godīgi jāsaka? Es saku, ka nē. Es taču tagad nesēžu pie Dieva krēsla un nesūdzu savus grēkus?"
Taujāta, vai iepriekš sēdusies pie stūres alkohola reibumā, Viškure atbild manierē, kas liecina, ka stūrēšana reibumā notikusi arī iepriekš.
"Nu, liekot roku uz sirds, bijis visādi. Tas nav man vienīgajai."
Personīgas pazīšanās un balsošana par sevi
Dagdas novada domes priekšsēdētājs Aivars Trūlis agrāk strādāja Viškures pakļautībā, jo viņa ilgstoši bija domes priekšsēdētāja. Trūlis noliedz, ka balsojumā glābis Viškuri, respektējot viņu kā kādreizējo priekšnieci. Trūlis teic, ka, pēc viņa rīcībā esošās informācijas, iedzeršana notikusi pēc darba laika, tāpat pēc tā policija fiksējusi arī likumpārkāpumu: "Valsts amatpersonai ir arī sava privātā dzīve. Esmu ticies ar vietnieci Viškuri, esmu izteicis viņai mutisku aizrādījumu, bet tas bija pēc darba laika. Ja tas būtu darba laikā, vadot dienesta automašīnu, tad, protams, balsotu par atlaišanu."