Arī kakao cenas varētu kāpt, jo tā ražošana globālajā tirgū ir samazinājusies par 2%, kamēr globālais patēriņš pieaudzis par 4%, ko ietekmē piegāžu samazinājums no Kotdivuāras un politiskā nestabilitāte Kamerūnā. Šā brīža cenu līmenis kopumā atbilst iepriekšējā gada cenu līmenim, bet cenas var turpināt augt.
Viņa piebilda, ka savukārt piena produktu cenu kāpums nav prognozējams, jo to ražošana Eiropā pieaug. ES mazliet pieaugusi vienīgi sviesta cena - Latvijā zemākā cena sviestam fasētā veidā ir zem septiņi eiro kilogramā. Gulbe prognozēja, ka piena un piena produktu cenu līmenis, visticamāk, saglabāsies esošajā līmenī.
Gulbe pastāstīja, ka cukura cenas kopš šā gada sākuma samazinās. Cenu līmenis salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir par gandrīz 30% zemāks. Pagaidām cukuram prognozējams esošais cenu līmenis. Tomēr cenas var celties, ja tirgu ietekmēs naftas cenu kāpums, kas lielākus cukura apmērus var novirzīt spirta ražošanai.
Gulbe sacīja, ka nevienam no gaļas veidiem pasaulē cenas nav ievērojami mainījušās salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Cūkgaļas patēriņš ES nemainās, tādējādi jebkādus papildus ražotos gaļas apmērus jāeksportē. Paredzams, ka, neraugoties uz lopbarības cenu kāpumu, līdz šā gada beigām cūkgaļas cenu kāpums nav prognozējams.
Tikmēr kafijas cenas ir zemas un to pieaugums nav prognozējams.
Tāpat viņa pastāstīja, ka, neraugoties uz sausumu šogad, augļu un dārzeņu cenu būtisks kāpums Eiropā nav prognozējams, jo to ražošana ir pieaugusi. Konkurence attiecīgajā tirgū ir ļoti liela un, tiklīdz kāds spēj saražot lētāk, tirdzniecība no šīs valsts pastiprinās. Tāpēc arī Latvijas iedzīvotājiem šogad par dārzeņiem nevajadzēs maksā vairāk.