Nelielais skvērs, kur Skripaļi tika atrasti, tagad ir atvērts, taču joprojām slēgti abi restorāni un norobežotas atsevišķas vietas pilsētā, aizsedzot nevis ar policijas lentām, bet ar krāsainām reklāmām par pilsētas attīstību.
Aizdomas par saistību ar Krievijas izlūkdienestu
Lielbritānijas premjerministre apsūdzēto stāstu nosaukusi par banāliem meliem un safabricējumu. Kremlis pieturas pie skaidrojuma, ka vīrieši ir visparastākie Krievijas tūristi. Savukārt Rietumu analītiķi ir vienisprātis – operāciju ja ne iniciējis Putins, tad vismaz apstiprinājis to.
Pētot Krievijas iedzīvotāju reģistru, izmeklējošās žurnālistikas portāla "Bellingcat" žurnālisti atklājuši, ka abu identitātes uzradušās tikai 2009.gadā un Petrova personas lietā arī atrodams marķējums "valsts noslēpums". Turklāt abi aviobiļetes uz Maskavu iegādājušies vien 1.martā, kas neatbilst abu intervijā teiktajam par ilgi plānoto braucienu Solsberi katedrāles apskatei.
Fotogalerija - izmeklēšana Skripaļa indēšanas lietā:
Pastāv versija, ka apkaunojošā intervija abiem vīriešiem esot bijis sods par pēdu atstāšanu. Laikraksta "The Sun" aptaujātie liecinieki, kas apmetās tajā pašā viesnīcā, kur Petrovs un Boširovs, stāstījuši, ka abi dienu pirms Skripaļu saindēšanas ballējušies uz nebēdu un tā arī sev pievērsuši uzmanību.
Abu, iespējams, pārstāvētais militārais izlūkdienests zināms ar iekšēju kultūru, kurā misijas mērķis attaisno jebkādus līdzekļus. Nevainīgi cilvēki, kas tās laikā iet bojā, vai aģentu vārdi, kas nonāk atklātībā, esot pietiekami nebūtiski misēkļi. Un, lai gan Krievijas drošības dienestiem ir diezgan liela operacionālā autonomija, lielākās operācijās ar potenciāli nozīmīgu starptautisko ietekmi nepieciešama Kremļa zaļā gaisma.