Universitātes izglītības sistēma krasi atšķiras no vidusskolas, jo tā prasa, lai students ir patstāvīgs, spēj sevi disciplinēt, laicīgi saplānot un paveikt darbu, spēj komunicēt ar jauniem cilvēkiem un pasniegt sava darba rezultātus. Papildus jaunajiem uzdevumiem studentiem bieži vien ir uztraukums un šaubas, vai izvēlētā profesija tik tiešām būs sirdslieta. Finansiālas grūtības, attiecību problēmas, zema pašapziņa, bailes no jaunā - tās tikai pasliktina studenta spējas pielāgoties jaunajai videi.
Pirmais solis, lai veiksmīgi tiktu galā ar šīm problēmām, ir pieņemt, ka šobrīd ir grūts periods un ka tam cauri ir gājuši lielākā daļa no studentiem, bet, iespējams, reti kurš par to runā.
Atklāta saruna ar pēdējā kursa studentu vai jau absolventu, kurš spēj padalīties ar savu pieredzi, ļauj labāk izprast iespējamos klupšanas akmeņus izvēlētajās studijās un ātrāk tos pārvarēt.
Otrais solis ir rūpes par savu veselību. Ja miegs nav pietiekams un kvalitatīvs, tad arī koncentrēšanas spējas ir pazeminātas un produktivitāte ir zemā līmenī. Tas savukārt neveicina labas sekmes studijās.