Publiskajā telpā nonākusi informācija par iespējamo seksuālo vardarbību kādā bērnu aprūpes iestādē. Twitter lietotāji dalās savās pārdomās par to, kā šādi cilvēki vispār nonāk bērnu namos un spēj strādāt ar bērniem.
Vardarbība bērnu namos: "Es nesaprotu, kā tie slimiķi tur nokļūst. Reāli nesaprotu." (1)
Twitter lietotāji ir neizpratnē par to, kā cilvēki, kas varētu veikt konkrētas darbības, nonāk bērnu aprūpes iestādēs. Viņiem nav saprotams arī tas, kā cilvēki, kas strādās ar bērniem, tiek vērtēti pirms to pieņemšanas darbā.
Seksuālā vardarbība bērnu namos jau kopš 90tajiem. Es nesaprotu, kā tie slimiķi tur nokļūst. Reāli nesaprotu. Nav adekvātu cilvēku ko pieņemt darbā?
— Beibleids (@Beibleids) September 17, 2018
Mazas algas, grafiks un problēmas piesaistīt personālu atver tos elles vārtus. Jo nu reāli, uz turieni bieži iet strādāt tie, kam citās vietās jau sen atteikts.
— D.K. (@Ka_Dia) September 17, 2018
Perversie koncentrējas tur,kur vieglāk tikt pie upura...
— Oligarhu sarunas (@OligarhuPIK) September 17, 2018
Viss ir elementari,,,, jaskatas sakne, tajos, kas pienem, tiem butu jaatbild.
— Eriks Belindzevs (@EriksBelinsky) September 17, 2018
Ja apskatamies da jebkados darba sludinajumos, kadas tik atlases un prasibas nez cik kartas jaiziet.. Kapec?
man jau liekas, varbūt kļūdos, lielāka pārbaude/kontrole nepieciešama, BET, trūkstot darbiniekiem, ņem kas piesakās... :/
— Janis Martins Skuja (@jmslv) September 17, 2018
Ziņots, ka Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) saņēmusi informāciju par iespējamo seksuālo vardarbību kādā bērnu aprūpes iestādē, aģentūru LETA informēja inspekcijas Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Renāte Alberga.
Pēc viņas paustā, VBTAI saņēmusi informāciju no kompetentās tiesību aizsardzības iestādes par iespējamo seksuālo vardarbību kādā bērnu aprūpes iestādē.
Alberga informēja, ka šis nav pirmais pārkāpums, kas konstatēts attiecīgajā iestādē, jo tā jau iepriekš nonākusi inspekcijas redzeslokā saistībā ar dažādiem riskiem bērnu tiesībām.