Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis

KNAB: dažas personas partijām noziedojušas vairāk par atļautajiem 30% no saviem ienākumiem (3)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: LETA

Dažu personu veiktie ziedojumi politiskajām partijām pārsniedz 30% no viņu iepriekšējā gadā gūtajiem ienākumiem, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atklāja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume.

Viņš atgādināja, ka šā gada 1.janvārī stājās spēkā regulējums, kas aizliedz vienai personai politiskajām partijām ziedot vairāk par 30% no saviem iepriekšējā kalendārajā gadā gūtajiem ienākumiem.

"Mēs saredzam, ka acīmredzot ir ziedotāji, kuri šo jaunu regulējumu vai nu nezina vai arī nav ievērojuši. Šie ziedojumi būs vienkārši jāatskaita atpakaļ, un par to partijas tiks informētas," skaidroja Straume.

Jautāts, cik daudz ir šādu pārmērīgi dāsnu ziedotāju, KNAB priekšnieks precīzi atbildēt nevarēja, bet atzina, ka tie ir daži cilvēki. "Tā pavisam noteikti nav apjomīga tendence. Tie ir individuāli gadījumi, par kuriem es domāju, ka tas ir pārpratums likuma nezināšanas dēļ, kas, protams, nekādi neatbrīvo no atbildības."

Kā ziņots, augusta beigās KNAB lietvedībā bija 120 pārbaudes par to, vai partijām saņemtie ziedojumi atbilst likumam.

Likums paredz, ka ziedojumus partijām drīkst veikt Latvijas pilsoņi un personas, kurām saskaņā ar likumu ir tiesības saņemt Latvijas nepilsoņa pasi.

Fiziskās personas drīkst veikt ziedojumus, iemaksāt biedru naudas un iestāšanās naudas no saviem ienākumiem, bet šo ziedojumu, biedru naudu un iestāšanās naudu kopējais apmērs nedrīkst pārsniegt 30 procentus no šo personu iepriekšējā kalendārajā gadā gūtajiem ienākumiem.

Vienai partijai gada laikā ziedojuma apmērs nedrīkst pārsniegt 21 500 eiro.

Ziedotājam ir pienākums pēc KNAB pieprasījuma sniegt informāciju par saviem ienākumiem, naudas uzkrājumiem, parādsaistībām vai īpašumiem, kā arī iesniegt dokumentus, kas apliecina finansēšanas avotu izcelsmi.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu