Jaunie noteikumi, tostarp vienotas noziedzīgu nodarījumu definīcijas un noteiktas minimālā soda sankcijas par naudas atmazgāšanu, šo situāciju uzlabotu. Jaunie skaidras naudas pārrobežu aprites noteikumi novērstu esošos trūkumus, paplašinot skaidras naudas definīciju un iekļaujot tajā zeltu un nepersonalizētas elektroniskas skaidrās naudas kartes. Jādeklarē būtu arī "nepavadīti" naudas sūtījumi, piemēram, pa pastu.
Tāpat otrdien, 11.septembrī, Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs ar EP deputātiem un Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru debatēs par Eiropas nākotni, kļūstot par diskusiju cikla devīto dalībnieku. Debašu sākums paredzēts plkst.10 pēc Latvijas laika, savukārt plkst.13.45 pēc Latvijas laika EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni un Ciprs piedalīsies kopīgā preses konferencē.
Oktobra pirmajā sesijā deputātus uzrunās Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass. Līdz šim ar deputātiem diskutējuši astoņi līderi, tajā skaitā Īrijas, Horvātijas, Portugāles, Beļģijas, Luksemburgas, Nīderlandes un Polijas premjeri, kā arī Francijas prezidents Emanuels Makrons.
Savukārt pirms 12.septembrī pieņemt lēmumu, vai ES jāsper soļi tās pamatvērtību aizsardzībai, EP deputāti otrdien apspriedīs tiesiskuma stāvokli Ungārijā. Sēdē piedalīsies arī Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, kurš diskusijas sākumā uzrunās EP deputātus, lai iepazīstinātu viņus ar savu skatījumu.
EP Pilsoņu brīvību komiteja iepriekš secināja, ka Ungārijā pastāv nopietns ES vērtību pārkāpuma risks, un aicināja ES dalībvalstis uzsākt Līguma par Eiropas Savienību 7.panta 1.punktā paredzēto procedūru ES pamatvērtību - tiesiskuma, cilvēktiesību, demokrātijas ievērošanas - apdraudējuma novēršanai.