Citi dzīvnieki, piemēram, lāči ziemā izmanto hibernācijas stāvokli, kad to vielmaiņa samazinās ziemas guļas mēnešos, bet atjaunojas pavasarī.
Medicīnā cilvēkiem, kuri guvuši smadzeņu traumas, ārsti reizēm izraisa kaut ko attāli līdzīgu kriptobiozei vai hibernācijai, proti, terapeitisko hipotermiju, kad pacients tiek atdzesēts, palēninot tā vielmaiņu uz noteiktu laiku.
Balstoties uz terapeitiskās hipotermijas metodi, zinātnieki strādā pie procesa attīstīšanas, kas ļaus hibernācijas stāvoklī ievest NASA astronautus, kuri nākotnē dosies uz Marsu. Šis process sastāvēs no divām fāzēm: ķermeņa atdzesēšanas fāzes, kad organismā tiek ievadīti arī sedatīvi, un sasildīšanas jeb pamošanās fāzes.
Ir pierādīts, ka ķermeņa temperatūras samazināšana līdz +5 grādiem pēc Celsija ļauj palēnināt vielmaiņu par 50 procentiem. Šo pašu procesu būs iespējams lietot arī medicīnā pacientiem, kuri gaida donora orgānus.
Zināmākais veids, kā palēnināt vielmaiņu, zinātniskajā fantastikā ir kriogēniskā metode, proti, kad ķermenis tiek sasaldēts līdz aptuveni -190 grādiem pēc Celsija un atsaldēts pēc noteikta, bieži vien ļoti ilga laika. Tiesa, kriogēniskā metode ir daudz sarežģītāka, nekā varētu šķist, jo organisms pirms sasaldēšanas ir jāatbrīvo no asinīm, to vietā ievadot īpašu šķidrumu. Tieši tāpēc realitātē kriogēnika tiek izmantota tikai, kad cilvēka sirds ir apstājusies.
Tomēr vēsturē pastāv daži brīnumaini hibernācijas gadījumi, piemēram, 2001. gadā 13 mēnešus vecajai Ērikai Nordbijai (Erika Nordby) iestājās hibernācijas stāvoklis, kad viņa divas stundas pavadīja -24 grādu temperatūrā. Šajā laikā viņas sirds bija apstājusies, iestājoties klīniskajai nāvei. Pēc divām stundām viņa tika atdzīvināta un pilnībā atveseļojās. Pagaidām šāds gadījums ir vienīgais pasaules vēsturē.
Tā kā laiks ir fundamentāls mūsu realitātes aspekts, apturēt to nav iespējams, līdzīgi kā apturēt nav iespējams platumu vai dziļumu. Turklāt laika dilitācijas praktiska izraisīšana prasītu tik sarežģītu inženieriju un resursus, ka diez vai mērķis attaisnotu līdzekļus.