Kāpēc “iPhone” telefonos ir iebūvēts kompass, ja reiz ir izstrādātas neskaitāmas mobilās aplikācijas, kurās apkopotas visas pasaules kartes? Izrādās, tas darīts ar nolūku – paslidinot kompasu pa kreisi, var iegūt līmeņrādi, kas ir gana noderīgs rīks, lai pie sienas taisni piekārtu gleznu vai pieliktu plauktu.
Pirms lietošanas līmeņrādi var nokalibrēt, novietojot telefonu uz līdzenas virsmas. Esi drošs, ka mērījumi būs gana precīzi, jo, lai noteiktu tās virsmas līmeni, uz kura novietota ierīce, “iPhone” iebūvēts žiroskops.
Izdzēs rakstīto ātri – pakratot telefonu
Kļūdījies, rakstot īsziņu, piezīmi vai e-pastu? Pakrati savu “iPhone”, un ierīce piedāvās iespēju izdzēst visu sarakstīto uzreiz, kas īpaši ērti ir tad, ja jādzēš garš teksts. (Settings app > General > Accessibility > Shake to Undo). Ja izdzēšot tekstu sapratīsi, ka tas tomēr bija vērtīgs, neķer kreņķi – pakrati telefonu vēlreiz un tas piedāvās “redo” funkciju - telefona tastatūrā iestrādāto šīs darbības “atsaukšanas” pogu. Tiesa, tā darbojas tikai “ainavas” režīmā (Landscape Mode).
Jāpiebilst, ka šī funkcija nedarbojas visās mobilajās aplikācijās, piemēram, “WhatsApp”. Taču tās priekšrocības atzinīgi novērtē “Notes”, “iCloud” un “Gmail” lietotāji.
Iestati burtciparu paroli ar augstāku drošības līmeni
Patlaban “iOS” standartā prasa sešu ciparu piekļuves kodu (paroli), taču var iestatīt funkciju, kas ļauj paroli veidot gan no cipariem, gan no burtiem, tā padarot to daudz drošāku. Kā nekā, ja no sešiem cipariem var izveidot aptuveni miljonu dažādu paroļu, burtciparu pieejas kodu skaits ir teju neierobežots.