Par uzņēmumu tālāko attīstības scenāriju un iespējamu kapitāldaļu nonākšanu «nedraudzīgās rokās» Zīle norāda, ka Latvijas valdībai ir skaidri noteikti priekšraksti, kas attiecas uz ārvalstu investīcijām un iespējamiem nelabvēlīgiem scenārijiem.
Galu galā no patērētāju viedokļa tas, kas telekomunikāciju uzņēmumiem būtu jāpiedāvā, ir kvalitatīvi pakalpojumi par saprātīgu cenu.
Patērētāju aptauju dati iepriekš liecināja, ka abu uzņēmumu apvienošanas gadījumā varētu mainīties konkurences situācija Latvijas telekomunikāciju tirgū, 24% aptaujāto sacīja, ka konkurence pieaugtu, 29% - ka nemainītos, bet 32% prognozēja konkurences samazinājumu.
Skandināvu telekomunikāciju uzņēmums «Telia Company» («Telia») brīdinājis Latvijas valdību, ka, neapvienojot LMT un «Lattelecom», varētu pārdot savas daļas šajos uzņēmumos, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā «Telia» vecākā viceprezidenta Roberta Andersona vēstule, kas adresēta valdības ministriem.
«Telia» grupas uzņēmumiem «Sonera Holding» un «Telia Company» pieder kopumā 49% LMT kapitāla daļu, bet Latvijas valstij «Latvijas Radio un televīzijas centra» un Privatizācijas aģentūras (PA) personā - kopumā 28% daļu. Vēl 23% LMT daļu pieder «Telia» un Latvijas valsts kopīgi kontrolētajam uzņēmumam «Lattelecom».
«Telia» grupas kompānijai «Tilts Communications» pieder 49% «Lattelecom» kapitāla daļu, bet Latvijas valstij PA personā - 51%.