Uzņēmuma pārstāvji norādīja, ka pārejas periods ļaus biznesam pielāgoties jaunajiem tirdzniecības noteikumiem un nodrošinās atbilstīgas infrastruktūras ieviešanu, taču joprojām nepieciešama skaidrība par to, kā tieši tas strādās.
Svarīga piekļuve ārvalstu darbaspēkam
Iepriekš veiktā aptaujā zviedru uzņēmumi Apvienotajā Karalistē norādīja, ka divas būtiskas lietas, ko tie vēlas saglabāt, ir piekļuve Apvienotās Karalistes iekšējam tirgum, kā arī ārvalstu darbaspēka pieejamība.
«Nav pārsteigums, ka «Brexit» sarunu dienaskārtībā zviedru uzņēmumiem ir pieeja Eiropas Savienības (ES) tirgum - gan preču, gan pakalpojumu, kā arī gan augsti, gan zemi kvalificēta darbaspēka pieeja un normatīvo aktu saskaņošana ar ES,» norāda Zviedrijas Tirdzniecības palātas rīkotājdirektore Ulla Nilsone.
Februārī Lielbritānijas «Breksita» ministrs Deivids Deiviss tikās ar Zviedrijas ES un tirdzniecības lietu ministri Annu Lindi, lai vienotos, ka arī turpmāk vēlas brīvu tirdzniecību un līdzīgus noteikumus zviedru kompānijām Lielbritānijā, kā arī britu uzņēmumiem Zviedrijā.
Arī Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja medijiem uzsvērusi «maksimālas brīvības» svarīgumu starp abām valstīm tirdziecības jomā.
Taču šie izteikumi nav līdzējuši apturēt bažas par to, ka pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES bloka, uzņēmējdarbības vide starp ES valstīm un Lielbritāniju kļūs dārgāka un grūtāka.