«No sirds Latvijai Saeimas» deputāte INGŪNA SUDRABA
Kādēļ jūs iesniedzāt šo priekšlikumu?
Tāpēc, ka es redzu, ka bieži vien mazākuma akcionāri nespēj savas tiesības aizstāvēt tajos gadījumos, kad vairākuma akcionārs faktiski ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijas lēmums, ka vairākuma akcionāram ir jāizsaka mazākuma akcionāram piedāvājums atpirkt akcijas, vairākuma akcionārs no tā var veiksmīgi gadiem izvairīties.
Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs JĀNIS VUCĀNS (ZZS)
Un ir bijusi virkne situāciju, kur mazākuma akcionāri ir uzskatījuši, ka viņu tiesības ir aizskartas. Protams, viņiem būtu iespēja, izmantojot vispārējās tiesību normas, vērsties tiesā, prasīt savu zaudējumu atmaksu vispārējā kārtībā, bet tas ir ļoti sarežģīts un ļoti komplicēts process. Es pieļauju, ka, ja kāds no mazākuma akcionāriem būtu parādījis šo to ceļu, kā to Latvijā īstenot, tad mums būtu masa ar tiesvedībām.
Lai to nepieļautu, acīmredzot, tad šoreiz, balstoties uz deputātes Ingūnas Sudrabas sākotnējo priekšlikumu, mēs iedziļinājāmies šajā problēmā.
Šo likumu Saeima skatīs nākamnedēļ savā pedējā sēdē pirms vasaras atvaļinājuma. Ja Saeima to pieņems, tad deputāti no «Vienotības» un «Reģionu apvienības» jau plāno vērsties pie Valsts prezidenta, lai viņš arī šo likumu neizsludina.
«Nekā personīga» ir kļuvis zināms, ka cesijas darījums, kur ir iesaistīts Jūlijs Krūmiņš, nav vienīgais, kas ir raisījis izmeklētāju interesi un ir aizdomas, ka arī citos gadījumos notikusi izspiešana vai izspiešanas mēģinājums.
Jautājums raisa arī administratora rīcība, izpārdodot mantu, piemēram, pārdodot bez izsoles kādam ofšoram bankas centrālo ēku par 1,6 miljoniem eiro, lai gan banka šo ēku 2009.gadā samaksāja 5,6 miljonus.