Skābaržu audzē ir iekārtota ērta atpūtas vieta, no kuras arī sākas koka laipa. Sākumā tā ved pa skaisto skābaržu audzi, kura vairāk atgādina parku nekā Latvijas mežus. Tālāk tā iestiepjas dumbrājā, kuru pakāpeniski nomaina tīrelis un visbeidzot sākas purvs. Tīrspurvs ir sūnu jeb augstais purvs, kas šādu nosaukumu ieguvis, pateicoties kupolveida formai, kas veidojas, purvam attīstoties. Kupolu veido sfagnu sūnas, kas purva centrālajā daļā aug daudz straujāk, kā arī uzkrāj vairāk ūdens, bet purva malās tas notek uz apkārtējām teritorijām.
Viscaur purvam kā tāda balta vīle ved saulē izbalējusi apses koka laipa, kuru sarūpējuši Latvijas valsts meži, un runā, ka sākotnēji tā bijusi paredzēta putnu medniekiem, lai tie akačos nedabū galu. Laipa esot viena no garākajām Latvijā un pat Eiropā. Laipas garums ir apmēram pieci skaisti, dzērvju kliedzieniem piepildīti kilometri. Takas sākumā abās pusēs redzamas dažādos rakstos izgriezušās priedītes, ar stipro vēju izpluinītiem matiem. Šīm priedītēm ir vismaz simts gadu, bet tikai retā sarežģīto dzīves apstākļu dēļ augumā spējusi pāraugt mani vai Elizabeti. Tuvojoties purva vidusdaļai atrodam ar rāvu pildītus akačus, kas esot pat 3 metrus dziļi.
Purva viducī saglabājušies vairāki dziļi ezeriņi ar tumšu ūdeni, kurā skaisti atspoguļojas spilgti zilās debesis. Vienā no ezeriņiem šodien galvenais ir pīļtēviņš, kurš mērķtiecīgi aplido savu izredzēto un nepiegriež mums vērību. Pa kukuržņiem aizlēkāju līdz vienam no ezeriņiem un pamatīgi piesmeļu kājas. Augstais purvs vēl nenozīmē, ka pa to var viegli pārvietoties.