Vilciens uz Jāņmuižu ir pilns, un vagonā ir apmēram +35 grādi. Labi, ka lielākā daļa pasažieru izkāpj Siguldā un temperatūra pakāpeniski samazinās. Brauciens līdz Jāņmuižai ilgst stundu un 50 minūtes. Esam vienīgie, kas izkāpj šajā vientuļajā pieturā, kur ar karodziņu rokās mūs vienaldzīgi sagaida dzelzceļa dispečere. Vilciens aizšūpojas Valmieras virzienā, dispečere klusi pazūd savā namiņā, un mēs paliekam uz perona vieni.
Virzāmies gar dzelzceļu Cēsu virzienā, lai pēc 800 metriem dotos mežā meklēt viduslaiku skansti, ko vietējie iesaukuši par Bateriju lauku. Livonijas karu laikā te ir atradies krievu armijas nocietinājums ar vaļņiem, grāvjiem un pat lielgabalu pozīcijām. Leģenda vēsta, ka 1578. gadā te ir patvēries pats Ivans Bargais. Pārliecinājušies, ka šodien te viss mierīgi un par militārajām intrigām neliecina absolūti nekas, dodamies lejā pa krauju uz Kazu gravu, ko mēdz saukt arī par Kazu ieleju. Te kādreiz bangoja pēcleduslaikmeta upe, bet tagad ērti iekārtojusies pārpurvojusies pļava, un savu ceļu sāk Triečupīte.
Tālāk dodamies meklēt Septiņavotu ūdenskritumu. Vai tiešām tas būs tik iespaidīgs kā izklausās? Pirmais, ko sastopam, ir vairāki pavisam mazi, nelielās upītes pārvarēti šķēršļi, kurus grūti nosaukt par ūdenskritumiem. Ejot augšup, redzami jau augstāki un platāki ūdenskritumi, arī pati upe kļuvusi plašāka un līkumo gar kokiem, veidojot nelielas ūdenstilpnes. Šī vieta tiek izmantota arī «izklaidēm», par ko liecina tukšās divlitru alus pudeles. Tās paceļam un noglabājam somā. Iznākot no nelielā mežiņa tik tiešām, paveras skats, kādu Latvijā bieži nevar ieraudzīt – tas ir septiņus ar pusi metrus augsts ūdenskritums, kurš ar vairākiem pakāpieniem, mutuļojot gāžas lejā pa strauju klinti.