Bērnu tiesību aizsardzības likuma 73. pants nosaka, ka visiem sabiedrības pārstāvjiem (uzsvērti vairāku profesiju pārstāvji) jāziņo pat par aizdomām, ka tiek pārkāptas bērnu tiesības. Taču realitātē tas nedarbojas, jo zem tā nav mehānisma, kā jānotiek šai ziņošanai. Kura ir pirmā sajūta, kad es drīkstu to darīt. Piemēram, ir daudzdzīvokļu māja, ziemas laiks, vakars ap pulksten septiņiem, ārā bērnu ratiņi ar zīdaini, neviena blakus nav, mēs paejam garām...
Cilvēki šādos gadījumos neziņo, jo, ja tu dzīvo kaimiņos, tad par to «norausies».
Pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā viens no nozīmīgākajiem noziedzīgajiem nodarījumiem bija izspiešana, tā saucamais «jumts». Policija visā Latvijas teritorijā un ārpus tās strādāja ar organizētajām grupām, kas viens otru slaktēja.
Ja kāds kādu terorizē, izspiež un jums liekas, ka jūs viņam samaksāsiet un viss būs kārtībā, jūs maldāties! Tā nekad nenotiek! Jo vairāk maksāsiet, jo vairāk no jums prasīs.
Ja aiz sienas ārdās dzērāji, man rīt agri jāceļas, bet es padomāju «ai, šoreiz vēl piecietīšu, iedzeršu vēl vienu miega tableti», tad nākamreiz šie dzērāji jums, iespējams, ar kāju izspers durvis vai sagaidīs jūs tumšā kāpņu telpā.
Katru reizi, kad uz šīm situācijām nereaģējam, mēs tām ļaujam pāraugt nākamajā pakāpē, līdzīgi kā naudas izspiešanā.
Mēs taču visi gribam dzīvot kvalitatīvākā sabiedrībā. Lai tā pasaule, kuru atstāsim saviem bērniem, būtu labāka. Lai pēc mums nepaliktu tikai patērēta pārtikas kaudze un piegānīta tualete, bet kaut kas, kas nesis šajā pasaulē izmaiņas. Ja gribam, lai apkārt kaut kas mainās, tad mums jāsāk ar 112, kad ārā redzam bērnu ratiņus ar zīdaini, pamestu salā un tumsā.