Un vietā atnāca Valdis Dombrovskis un visu turpināja. Nekas jau nemainījās. Aizņēmās tik, cik vajag, paņēma tik, cik vajag, un par «Latvijas veiksmes stāstu» labāk nerunāsim.
Pēc tam, kad visus izdzina no Vecrīgas, mēs palikām pie Laimas pulksteņa, runājāmies ar cilvēkiem, kuri nāca no Vecrīgas. Policija mūs aizturēja, lika notupties uz ceļiem, atņēma karogu.
Interesanti, ka paralēli pie Brīvības pieminekļa parādījās Raivis Dzintars (NA) dzelteni spīdīgā atstarojošā vestē un kopā ar saviem domubiedriem simboliski stājās ķēdē ap Brīvības pieminekli. Jāatzīst, ka neko traģikomiskāku es dzīvē nebiju redzējis.
Politiskie spēki vakaru izmantoja katrs savu reitingu celšanai?
Tieši tā, visi spēlēja savas spēles. Un, kā vienmēr, par cilvēkiem neviens nedomāja. Mums vakars beidzās karcerī - nopratināšana, protokoli, pulksten četros no rīta mūs pa vienam atlaida mājās.
Interesanti, ka karogu neatdeva. Es rakstīju iesniegumu, karogs bija pazudis, beigās to tomēr atrada. Kad saņēmu to atpakaļ, liels bija mans pārsteigums, jo Latvijas karogā ar cigareti bija izdedzināts caurums. Šis Latvijas karogs ar cigaretes izdedzināto caurumu ir precīzākais simbols tam, kas notika šajā dienā.
Šodien protesta akcijā eiroskeptiķi pulcēsies pie Ministru kabineta. Internetā izplatās pieņēmumi, ka varot atkārtoties 2009.gada 13.janvāra grautiņi. Vai var?
Pēc oriģinālā 13.janvāra ļoti liels cilvēku skaits saprata to, ko varas kliķe vēlējās viņiem nodot – vienīgais, ko viņi var dabūt, ir dabūt «pa purnu». Asā vilšanās šī 13.janvāra sakarā, saskatot varas cinismu, nežēlību, necieņu un savtīgumu, lika daudziem izšķirties par aizbraukšanu no valsts. Protams, bija arī ekonomiskā krīze un citi apstākļi.