Ja es varu pavilkt līdzi uz vēlēšanām vēl piecus cilvēkus, kuriem nav vienalga, tas jau ir daudz.
Esmu pārliecināta – ja ne tu politiku, tad politika tevi. Tavs pienākums ir interesēties par savā valstī notiekošajiem procesiem, analizēt notikumus un domāt. Domāt!
Šāda dzīve diezgan izklausās pēc nemitīgas cīņas.
Leiputrijas nebūs, jā. Mums nav solīts, ka šeit būs viegli, ka viss atnāks pats uz paplātes.
Ir jāsaprot un jāpieņem, ka dzīvot Latvijā – tas ir darbs.
Un šis darbs ir nopietns un atbildīgs, jo dzīvojam kaimiņos agresīvai valstij. Ar to ir jārēķinās un nedrīkst atslābt. Vai nu tu līdz zināmam brīdim izvairīsies un tad saņemsi spērienu pa pēcpusi, vai arī tu gatavosies un spieriena brīdī pratīsi ne tikai aizstāvēties, bet arī dot pretī. Te ir tikai divi varianti. Vai nu tu to risini šodien, vai nu tu to risināsi dubultā rīt. Pagaidām mēs dzīvojam absolūti atslābuši.
Atslābums ir iestājies kurā brīdī? Iemācījāmies tajos 50 gados, jo iespringt nemaz nebija ļauts, vai arī atslābām pēc tam, kad tikām vaļā no grožiem?
Es domāju, ka tas ir cieši saistīts, noteikti. Mēs – lielākā sabiedrības daļa – esam iebiedēti. Un no vienas puses tas jau nav nekas slikts – bailes nejūt tikai nenormālie. Par ko mēs baidāmies? Ne jau par sevi. Arī mūsu vecāki nebaidījās par sevi, bet gan par mums. Mana mamma Stūra mājā pārcieta ļoti ilgu laiku, neraksturīgi ilgu. To, ka viņa tur ir bijusi, es uzzināju tikai tad, kad viņas vairs nebija pasaulē starp dzīvajiem jau vairākus gadus. Viņa man nekad to nav stāstījusi, klusējusi. Viņa vienmēr čušināja mani, teica, lai nelienu, neskrienu, nerunāju. «Nomierinies, viss būs labi, meitiņ, mierīgi, paklusē. Gudrākais paklusēs.» Jā, tā tas ir, gudrākais paklusēs, bet šad un tad ir situācijas, kad tam gudrākajam ir jāprot uzsist ar dūri pa galdu un pateikt, ka tagad būs tā!