Lai bērnā veicinātu nacionālās identitātes veidošanos ikdienā:
1.Stāsti, cik svarīgi runāt un rakstīt latviešu valodā pareizi (bez vārdu aizvietošanas ar svešvārdiem un anglicismiem).
2.Māci bērnam valodu caur spēlēm un rotaļām, piemēram, krāsojamiem uzdevumiem.
3.Lasi bērnam priekšā vai kopā lasiet latviešu tautas pasakas, tautasdziesmas un daiļliteratūru (piemēram, Ineses Zanderes grāmatu «Lupatiņu rīts», Leona Brieža dzejoļu grāmatu «Saputrotā putra», Luīzes Pastores darbu «Petra un sniegpārslu meistars» vai detektīvstāstu sēriju bērniem «Mākslas detektīvi» u.c.)
4.Klausieties latviešu mūziku un skatieties filmas, multiplikācijas filmas un izrādes latviešu valodā.
5.Regulāri pastaigājieties vai brauciet pārgājienos dabā – rādi bērnam Latvijas skaisto dabu, stāsti par valsti (kur atrodamies, kas ir galvaspilsēta, kāda jūra ir blakus, kura ir augstākā virsotne un dziļākais ezers).
6.Ejiet uz bērniem saistošiem muzejiem – rādi Latvijas mākslinieku darbus, pārrunā kultūras notikumus un stāsti par nozīmīgām personībām. Starp citu, LNNM regulāri piedāvā mūsdienīgas darbnīcas bērniem, savukārt Rīgas Motormuzejs liks lepoties ar pašmāju izgudrojumiem.
7.Samīļo bērnu – stāsti par ģimeni, saknēm un vietu, no kuras ir nācis, rādi fotoalbumus un nodod atmiņu stāstus.
Svētkos pievērs uzmanību detaļām:
8.Rādi, kā svin dzimšanas dienu! Starp 18. novembri un Latvijas dzimšanas dienu liekama vienādības zīme. Tā bērnam būs vieglāk uztvert šo ziņu, ja mājās svētkus atzīmēsiet gluži tāpat, kā svinat katrs savu jubileju.