Un lai cilvēki, kas šādi saka, nedomā, ka citur pasaulē šajā ziņā valda kaut kāda leiputrija un paradīze.
Politiķus zākā visur, un savas korupcijas lietas ir gan Latvijā, gan visur citur pasaulē. Un tās arī vienmēr ir bijušas, ja paskatās vēsturē tos pašus ulmaņlaikus un pirms.
Esmu daudz lasījis par dažādu mūsu ievērojamu komponistu dzīvi un sabiedrību pirmskara gados, 20. gadsimta sākumā: tādi paši dzīvokļu skandāli, tāpat bijušas kaut kādas shēmas un korupcija. Cilvēks jau ir tāds, kurš visupirms bieži vien domā par savu labumu. Domāju, ka ir svarīgi, kādas ir mūsu vērtības un cik stipra ir mūsu tiesiskā apziņa. Katrs esam ar savām atkarībām cīnījušies un cīnāmies. Bet ja ir stingrs pamats, kas mūsu vēlmes regulē, tad varam gaidīt labākus rādītājus dažādos pasaules reitingos un indeksos..
Šķiet, ka II pasaules karš un tam sekojošā okupācija ir daudzus mūsu tautas tikumus aiznesusi nebūtībā. Bieži vien esam spiesti izdomāt likumus, lai regulētu pašsaprotamas lietas.
Vecās demokrātiskās sabiedrībās ir daudz dziļākas tradīcijas, un sekošana vērtībām ir vairāk izteikta un pamanāma.
Ja cilvēks sataisa ziepes, tad pasaka, ka kļūdījies, un aiziet darīt kaut ko citu. Mūsu sabiedrībā tikai retais atļaujas būt tik drosmīgs.
Kārdinājumi politikā ir lieli un realitātes sajūta zūd...
Domāju, ka pie mums tā situācija ir bijusi unikāla: pārlēkt no vienas iekārtas otrā... Un nevar pārmest cilvēkam. Kādreiz šausminājos par daļu cilvēku, kam vienīgais mērķis dzīvē ir nopirkt glaunu auto. Bet no otras puses, cilvēks visu mūžu ir braucis ar žiguli vai zapiņu, kāds tur brīnums, ka ir vēlme izbaudīt kaut ko no pasaules, kura redzēta lielākoties tikai bilžu formātā. Tādu piemēru ir daudz. Ja nav bijusi iespēja visu to baudīt un pēkšņi tāda rodas... Jā, var jau būt, ka cilvēkiem realitātes sajūta pazūd, kad viņi nonāk noteiktā vidē, politikā. Daudzi ideālu vadītie arī aplaužas: saprot, ka tā mašinērija diezgan lēni kustas un tur jāstrādā ar citām metodēm. Droši vien ir visādi.