Tā kā 90% no visa magnija daudzuma atrodas šūnās, tā deficītu iespējams konstatēt pēc klīniskas pazīmēm. Aizdomas par magnija deficītu raisa tādi simptomi kā ātra sirdsdarbība, aritmija (var konstatēt veicot kardiogrammu, vecāki to bieži var arī dzirdēt), galvassāpes, reiboņi, nespēja koncentrēties, trīce, vājums, sāpes vēderā, slikta dūša, aizcietējumi, bērniem bieži izplatīts arī tā sauktais «mazais rīta vēmiens». Magnija deficīts var būt arī migrēnas, astmas, hroniska noguruma sindroma pamatā.
Latvijas Pediatru asociācijas prezidente Ilze Grope stāsta, ka magnija klātbūtne organismā vislielākajā mērā ir kontrolējama ar pārtiku. Jo vairāk magnijs tiek uzņemts, jo vairāk tā ir organismā. Pārdozēt magniju nav iespējams, jo maksimālās devas gadījumā organisms to pārstāj uzsūkt. Vecāki var būt droši, ka viņu bērniem magnijs ir pietiekamā daudzumā, ja ikdienas uzturā tiek ietvertas pupas, zaļie dārzeņi (jo vairāk hlorofila, jo labāk) un rieksti. Lai magnijs uzsūktos, nepieciešams arī B6 vitamīns, tas labi sader arī ar D vitamīnu, bet aptiekās visbiežāk pieejams jau kombinētā veidā. Vislabāk magnijs uzsūcas skābā vidē ar dzīvnieku proteīnu, bet ar augu proteīnu tā uzsūkšanās spēja pavājinās. Sliktāk tas uzsūcas arī kopā ar kalciju saturošiem produktiem. Jāpiemin, ka magnijs atrodams arī ūdenī (vairāk cietākā, bet mazāk – mīkstākā). Ar sabalansētu un pilnvērtīgu uzturu iespējams uzņemt 100-350 mg magnija dienā, bet ārstnieciskā deva ir 350-700 mg.
Aptuveni 40% no uzņemtā magnija uzsūcas gremošanas traktā, bet no organisma tas visvairāk izdalās ar urīnu un sviedriem. Speciāliste liek īpaši uzmanīties tiem vecākiem, kuru bērni pievērsušies veģetārismam. Šādos gadījumos magnijs būtu jāuzņem papildus ar pārtikas piedevām. Par papildu magnija devas nodrošināšanu būtu jādomā arī tiem vecākiem, kuru bērni apmeklē sporta un dejošanas treniņus.