Domājams, ka valdība uzdos Lietuvas Ārlietu ministrijai iesniegt Krievijai diplomātisko notu par Maskavas arbitrāžas tiesas darbībām, kas pārkāpj Lietuvas valsts imunitāti.
Jau ziņots, ka 11.augustā Lietuvas Tieslietu ministrija saņēma Antonova prasību pret Lietuvu 40,1 miljarda rubļu (558 miljonu eiro) apmērā par kaitējumu, kas, viņaprāt, nodarīts viņa īpašumam un reputācijai.
Savus materiālos zaudējumus Antonovs novērtējis par aptuveni 20,2 miljardiem rubļu, bet kaitējumu savai lietišķajai reputācijai - par 19,9 miljardiem rubļu. Pirmā tiesas sēde paredzēta 22.septembrī.
Šonedēļ Antonovs intervijā aģentūrai RIA «Novosti» izteicās, ka minētās prasības pret Lietuvu plāno vairākkārtīgi palielināt un varētu vērsties tiesā arī pret Latviju.
Pati Lietuva bijušo baņķieri grib saukt pie atbildības par «Snoras» īpašumu piesavināšanos lielā apmērā un dokumentu viltošanu.
Bijušos «Latvijas Krājbankas» un bankas «Snoras» īpašniekus Vladimiru Antonovu un Raimondu Baranausku Lietuvas tiesībsargāšanas iestādes meklē kopš 2011.gada 22.novembra. Vispirms viņi patvērās Lielbritānijā, kur nedēļu pēc «Snoras» darbības apturēšanas tika aizturēti saskaņā ar Lietuvas izdoto Eiropas aresta orderi, bet Lielbritānijas tiesa drīz vien nolēma viņus atbrīvot pret drošības naudu, nosakot abiem obligātu reģistrēšanos policijā. Vēlāk viņi tika atbrīvoti arī no šā pienākuma. Kad pērn Apvienotā Karaliste beidzot nolēma viņus izdot, bijušie baņķieri paspēja pārbēgt uz Krieviju.
Lietuvas pilsonis Baranausks vadīja «Snoras» valdi, bet Krievijas pilsonis Antonovs - uzraudzības padomi. Viņiem piederēja attiecīgi 25,31% un 68,1% bankas akciju.