Triholoģe izskaidro ģenētisko pamatojumu – vīriešiem, kuriem mati izkrīt galvas virspusē un deniņos, visbiežāk šajā galvas zonā dermālo papilu šūnas ir jutīgas pret hormoniem. Šo šūnu kodolos atrodas receptori, kas no asinīm piesaista hormonus, kas tad arī veicina matu izkrišanu.
Ja vīrietim ir ģenētiska nosliece uz matu izkrišanu, šis process visbiežāk sākas jau ap 25-30 gadu vecumu. Protams, mēdz būt arī, ka mati sāk izkrist jau 18 -19 gadu vecumā. Sakritība vai nē, bet to bieži novēro garāka auguma vīriešiem, un tas varētu būt izskaidrojams piemēram, ar asinsrites īpatnībām. Iespējams arī, ka vīrietis ir lietojis sporta uzturu, vitamīnus, kas var saturēt hormonu – testosteronu, arī tas var provocēt matu izkrišanu.
Ja vīrietim ir ģenētiski ieprogrammēta matu izkrišana, visticamāk, lielākā vai mazākā mērā tā izpaudīsies. Taču tik pat labi to var veicināt ārējie apstākļi – stress, nepilnvērtīgs uzturs, neizgulēšanās u.c.
Ja matu izkrišana rada pastāvīgu stresu un diskomfortu, viena no metodēm, kā to novērst, ir galvas ādas mikropigmentācija jeb trihopigmentācija, tā ir profesionāla izkritušo matu nomaskēšana. Trihopigmentācijas būtība ir šāda - vietās, kur mati ir izkrituši vai kļuvuši izteikti plāni, galvas ādas virskārtai tiek izveidots noturīgs krāsas pigments - tieši tādā tonī, kādā ir cilvēka dabīgie mati. Pēc procedūras galvas āda un matainā daļa ir vienmērīgā tonī, līdz ar to vietas, kur matu nav, vizuāli nav redzamas, kā arī mati kopumā izskatās biezāki.