Viens no pētījuma autoriem, RSU sirds ķirurģijas rezidents Kristiāns Meidrops atzīst: «Kad kopā ar studenti no Zviedrijas uzsākām šo darbu, arī es biju visai skeptiski noskaņots, taču pēc pirmajiem rezultātiem manas domas ir mainījušās. Līdz šim iegūtie dati apliecina ticamu saikni starp D vitamīna līmeni organismā un atsevišķiem sirds veselības rādītājiem. Pacientiem ar zemāku D vitamīna līmeni tika novērota izteiktāka sirds mazspēja un pēc operācijas biežāk bija jālieto sirds darbību uzlabojoši medikamenti.» Pētījums arī apstiprinājis faktu, ka operācijās pielietotā mākslīgā asinsrite vidēji par ceturto daļu samazina D vitamīna līmeni asinīs. Tas skaidrojams gan ar asins atšķaidīšanu šajā procesā, gan arī ar vides maiņas ietekmi uz asins sastāvu.
Pētījumā apsekoto pacientu D vitamīna analīžu rezultāti ataino tipiskus Latvijas iedzīvotāju rādītājus - vairāk nekā 80 % pacientu ir D vitamīna nepietiekamība (< 30 ng/ml), turklāt no tiem, kam šis rādītājs tika konstatēts normas robežās, vien dažiem tas bija optimālajā līmenī (45-55 ng/ml). Interesanti, ka pētījumā iekļautajām sievietēm D vitamīna rādītāji ir nedaudz augstāki nekā vīriešiem.
RSU pētnieku secinājumus vēl interesantākus vērš kāds cits - Lielbritānijā, Līdsas Universitātē veikts pētījums, kurā pārsteidzoši tika konstatēts, ka pēc gadu ilgas papildu D vitamīna uzņemšanas sirds mazspējas pacientiem ievērojami uzlabojās sirds spēja sūknēt asinis. Abos pētījumos konstatētā D vitamīna ietekme uz sirds veselību rosina uz turpmāku izpēti, kas, iespējams, nākotnē ļaus sirds slimības ārstēt lētāk un efektīvāk.