Šodienas redaktors:
Dace Otomere
Iesūti ziņu!

«KVV Liepājas metalurgs» lūdz tiesu piemērot tiesiskās aizsardzības procesu (21)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Edijs Pālens/LETA

Otrdien, 21.jūnijā AS «KVV Liepājas metalurgs» iesniedza pieteikumu Liepājas pilsētas tiesā par lietas ierosināšanu un tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) piemērošanu, aģentūru LETA informēja «KVV Group» preses sekretāre Nataļja Napadovskaja.

Pieteikums ir vērsts uz iespēju atjaunot uzņēmuma maksātspēju un iesniegts kārtībā, kādu nosaka Maksātnespējas likums.

«KVV Group» norāda, ka vairāki konstruktīvi «KVV Liepājas metalurgs» soļi, kas sperti, lai izvestu uzņēmumu no krīzes situācijas ir palikuši bez ievērības un tas liecina par to, ka uzņēmumam saskaņā maksātnespējas likuma 3.panta pirmo daļu nepieciešams tiesiskās aizsardzības process.

Šāds solis sperts, lai saglabātu uzņēmumu kā vienu veselumu un tas netiktu izpārdots pa daļām un pilnībā iznīcināts. «KVV Group» ir pārliecināta, ka visām iesaistītajām pusēm ir jāmeklē labākie risinājumi uzņēmuma darbības atjaunošanai, nevis jāizpārdod uzņēmuma aktīvi pa daļām.

LETA jau ziņoja, ka Liepājas tiesā pieteikta metalurģijas uzņēmuma «KVV Liepājas metalurgs» maksātnespēja, liecina ieraksts Maksātnespējas administrācijas mājaslapā. Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsusies AS «G4S Latvia». Maksātnespējas lieta ierosināta 17.jūnijā.

Tiesas sēde «KVV Liepājas metalurga» maksātnespējas lietā paredzēta 1.jūlijā plkst.10, aģentūru LETA informēja Liepājas tiesas pārstāve Inta Kurpa.

Šā gada 17. un 24.maija Ministru kabineta sēdēs tika izskatīts Privatizācijas aģentūras (PA) un «FeLM» sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Finanšu ministriju sagatavotais ziņojums par aktuālo situāciju saistībā ar «KVV Liepājas metalurga» parādu restrukturizāciju. Valdība pieņēma zināšanai, ka «KVV Grupas» piedāvātie saistību restrukturizācijas nosacījumi nav pieņemami un jāstrādā pie citiem risinājumiem uzņēmuma darbības atjaunošanai.

«KVV Grupas» izteiktie priekšlikumi paredz būtisku valsts līdzdalību uzņēmuma darbībā bez uzņēmuma vadības kontroles nodošanas, kā arī nodokļu atlaides un citus pasākumus, kas var tikt vērtēti kā neatļauts valsts atbalsts.

Tāpat valdība tika informēta, ka «KVV Group» nespēs nodrošināt pašas izstrādātā uzņēmuma «KVV Liepājas metalurgs» konservācijas plāna izpildi, jo tas prasītu papildus ieguldījumus, kurus «KVV Grupa» nav gatava veikt. «KVV Group» arī norādījusi, ka pašreizējās tirgus konjunktūras apstākļos ražošanas atsākšana nav pamatota.

Patlaban papildus riskus «KVV Liepājas metalurga» darbībai rada arī nenodrošināto kreditoru prasījumi un iespējamā maksātnespējas ierosināšana, norāda PA. Valsts puses pārstāvji uzskata, ka «KVV Liepājas metalurga» īpašniekiem nekavējoties jāiesniedz risinājums, kas ļautu novērst šobrīd konstatējamās uzņēmuma maksātnespējas pazīmes.

Kā iepriekš ziņots, šā gada 22.martā valdība nolēma atļaut PA dibināt sabiedrību, kurai Valsts kase cedēs valsts prasījumu pret «KVV Liepājas metalurgu». Cesijas līgums paredz, ka tiek cedēts valsts pamatsummas prasījums pret «KVV Liepājas metalurgu» ar visiem nodrošinājumiem un blakus prasījumiem. Šāds risinājums tika atbalstīts, pamatojoties uz konsultanta SIA «Deloitte Latvia» ieteikumu.

Cesijas līgums paredz, ka «FeLM» pakāpeniski nodrošinās valsts līdzekļu atgūšanu, restrukturizējot valsts prasījumu, kā arī izvērtējot nepieciešamību restrukturizēt uzņēmuma pamatdarbību kopumā.

Savulaik valsts «KVV Liepājas metalurgam» izsniedza garantiju 70 miljonu latu (aptuveni 100 miljonu eiro) apmērā, taču patlaban uzņēmuma parāds valstij ir 65 miljoni eiro, turklāt «KVV Liepājas metalurgs» nav veicis kārtējo maksājumu valstij.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu