Ērces cilvēkiem piesūcas ļoti dažādās ķermeņa vietās, taču raksturīgi, ka maziem bērniem šie insekti bieži kož galvā, bet vīriešiem – intīmās ķermeņa zonās, stāstīja centra darbiniece.
Aptaujātie vakcinācijas kabineti apstiprināja, ka šogad augsta iedzīvotāju interese par vakcināciju saglabājas arī vasarā. Īpaši daudz cilvēku vēlas vakcinēties brīvdienās.
Atvaļinājumu laikā jūlijā un augustā iedzīvotāji daudz biežāk dodas uz laukiem un apceļo Latviju, tāpēc nevakcinētām personām palielinās risks saslimt ar ērču encefalītu. Īpaši augsts šis risks ir tā sauktajos endēmiskajos rajonos – gan Kurzemē un tās piekrastē, gan Vidzemē un Latgalē.
Latvijā šogad ir noteiktas 26 ērču encefalīta endēmiskās teritorijas, kur saslimstības līmenis ar šo ērču pārnēsāto vīrusu ir visaugstākais. No tām 16 ir Kurzemē ar rīdzinieku iecienīto Alsungu kā ērču encefalīta visvairāk apdraudēto teritoriju – uz 100 000 iedzīvotājiem pēdējo piecu gadu laikā te saslimuši 113 cilvēki, vēsta Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati. Tam seko Pāvilostas, Ventspils, Kuldīgas, Engures, Dundagas, Vaiņodes, Rucavas, Skrundas, Kandavas, Talsu, Mērsraga, Aizputes, Durbes, Grobiņas un Rojas novadi. Vidzemē par endēmiskām teritorijām atzīti astoņi novadi - Pārgaujas, Kocēnu, Mālpils, Lubānas, Amatas, Baldones, Priekuļu un Sējas, bet Latgalē – Vārkavas un Rugāju novadi.