Savukārt, kad cilvēks zaudē spēju izdarīt apzinātu izvēli un viņu sāk vadīt kāda koncepcija, iespējams, viņš jau rīkojas fanātiski un ir nonācis idejas gūstā. Cilvēkam ir jāsajūt robeža, aiz kuras viņš no savas dzīves saimnieka pārvēršas par manipulējamu lietu, kas seko nevis sev, bet modes industrijas uzburtam tēlam.»
Pārmērīga aizraušanās ar kādu nodarbi, kas pieder pie veselīga dzīvesveida, piemēram, sportiskām aktivitātēm, ir signāls, ka cilvēka veselība varētu būt apdraudēta, apliecina psiholoģijas zinātņu doktore, RSU pasniedzēja Jeļena Koļesņikova. «Visam ir otra puse - pārmērīgi nododoties fiziskām aktivitātēm, cilvēks var nepamanīt, ka it kā veselīgās aktivitātes sāk apdraudēt to pašu loloto veselību. Sportiskām aktivitātēm cilvēks tērē aizvien vairāk laika un citu resursu, līdz vairs neatliek ne laika, ne enerģijas citām aktivitātēm, tuviniekiem, ģimenei, draugiem, pat darbam.
Līdzīgi var notikt arī tad, kad mainām savus ēšanas paradumus, pievēršoties veselīgai diētai.
Kādā brīdī domas par veselīgu ēdienu kļūst uzmācīgas, mēs nemitīgi skaitām un aprēķinām kilokaloriju daudzumu, pārdomājam, vai ēdiens tiešām ir pietiekoši veselīgs,» stāsta augstskolas pasniedzēja. Ja veselības praktizēšana sāk izpausties slimīgā veidā, tas liecina, ka cilvēka psihiskā un fiziskā veselība ir apdraudēta. Savlaicīgi nepamanot, un neapturot slimīgo uzvedību, cilvēks var iedragāt ne tikai veselību, bet zaudēt arī dzīvību.
Tātad, pārmērības neraksturo veselīgu dzīvesveidu, secina veselības psiholoģe. Lai neiekristu «veselīga dzīvesveida» lamatās, svarīgi atcerēties universālu ieteikumu - gan darbam, gan atpūtai, gan miegam jāatvēl astoņas stundas diennaktī. «Ja gribam dzīvot veselīgi, nepietiek ar īslaicīgu diētu vai fiziskām aktivitātēm - ir jāmaina dzīvesveids, bet to izdarīt nav viegli, jo jāmaina ilgstoši veidojušies ieradumi, kas sākumā vienmēr rada zaudējuma izjūtu un tikai perspektīvā sniedz ieguvumus - labāku veselību, dzīves kvalitāti, ilgāku un aktīvāku mūžu,» skaidro eksperte. Attīstoties zinātnei, priekšstati par to, kas ir veselīgi, kas nē, nepārtraukti mainās, tāpēc, plānojot kādu sportisku aktivitāti vai diētu, ir svarīgi konsultēties ar speciālistiem, nevis paļauties uz masu medijos pieejamo informāciju, jo kas vienam ir veselīgi, otram var būt kaitīgi.