No 2016.gada tiek nodrošināts valsts finansējums jaunām, daudz efektīvākām kompensējamām zālēm hroniska C vīrushepatīta ārstēšanai noteiktām pacientu grupām, un tā ir iespēja daudziem saslimušajiem izārstēties. Lai konstatētu hepatītu, ir jādodas pie ģimenes ārsta, kas nozīmēs veicamās analīzes. Ja analīžu rezultātos tiks konstatētas novirzes no normas, tālāk būs jādodas pie hepatologa un uz ultrasonogrāfijas izmeklējumu, kurā tiks izvērtēts aknu lielums, struktūra, asinsvadi, kā arī blakus esošie orgāni. Nereti šķiet, ka varētu būt problēmas ar aknām, taču izrādās, ka blakus esošajā žultspūslī ir žultsakmeņi. Ja izmeklējums ir atklājis mainītu aknu struktūru, un ir aizdomas par hepatītu, tiek ņemts biopsijas izmeklējums, lai veiktu izvērtēšanu šūnu līmenī.
Tomēr ne visiem ir iespējams biopsijas izmeklējums. Gadījumos, kad tas nav veicams, bet ir jānosaka aknu fibrozes stadija, ir nepieciešama aknu elastogrāfija. Šis izmeklējums ir atkārtojams arī ārstēšanās procesā, kad pabeigts zāļu terapijas kurss, lai izvērtētu izmaiņas.
Tatjana Volohova uzsver vairākas grupas, kas ir pakļautas riskam saslimt ar smagām aknu slimībām. Visupirms tie ir cilvēki kas aizraujas ar pārmērīgu ēšanu un alkohola lietošanu. Pēc nepareizas ēšanas, alkohola lietošanas un smēķēšanas sekas neiestājas uzreiz. Negatīva ietekme parādās tikai pēc laika, kas izpaužas kā aknu aptaukošanās, novedot tālāk pie fibrozes un cirozes. Aknu aptaukošanos var raisīt arī cukura diabēts, nekontrolējama (neapzinīga) medikamentu un pārtikas piedevu lietošana. Ārste uzsver, ka ikvienam ir jābūt uzmanīgam ar dažādām pārtikas piedevām - pašiem ir jāseko, kādas vielas var tik kombinētas un, no kurām vajadzētu izvairīties. Vēl liels risks saslimt ar hepatītu ir seksuālo kontaktu ceļā, ja partneris jau ir inficējies. Viņa skaidro, ka ar hepatītu saslimt it kā nav tik vienkārši, ja ikdienas darbības neatbilst nosaukto riska grupu specifikai, taču ir jāņem vērā, ka vīrusa infekcija ārējā vidē dzīvo līdz 4 - 7 dienām.