«Reiz Latvijas čempionātā, skrienot 2000 m kavēkļu distanci, skrienot pāri pirmajai barjerai, salauzu pleznas kaulu pēdā. Distanci veicu līdz galam, izcīnot 2.vietu Latvijas čempionātā, uzreiz pēc finiša tiku pie ģipša. Ar medaļu kaklā, bet ieģipsētu kāju braucu mājās,» neslēpj Jolanta.
Viņa stāsta, ka traumas ir bijušas ne mazums, taču ne vienmēr bijis laiks un iespējas apmeklēt speciālistus, lai traumas ārstētu.
Arī Ilze neslēpj, ka dažkārt ignorējusi sāpes, lai tikai nebūtu jāpamet skriešana: «Vairākas reizes ir bijušas problēmas ar ceļiem, ir bijušas pamatīgi nobrāztas kājas, tulznas, kā arī atspiesti nagi. Arī pati vienreiz ignorēju ceļgala sāpes un turpināju trenēties, taču galarezultātā no skriešanas vajadzēja atteikties vairākus mēnešus.»
Motivācija dzīvot sev un iedvesmas avots apkārtējiem
Abas meitenes ar savu aizraušanos iedvesmojušas nevienu vien cilvēku. «Es daru to, kas man no sirds patīk un to pamana arī citi cilvēki. Pamana to uguntiņu acīs, pamana pozitīvo attieksmi un spēcīgo gribasspēku, kas mani dzen uz priekšu. Un cilvēki «pavelkas» – sāk skriet, kustēties, dzīvot veselīgāk. Un tad pasaka «paldies», kas man ir kā medusmaize, jo arī mani tas patiešām motivē,» stāsta Jolanta.
«Apkārtējie redz un dzird no manis, cik labi es jūtos, esmu smaidīga un enerģiska un tad arī jautā, kāds ir mans noslēpums. Es izstāstu savas sajūtas un pieredzi un, manuprāt, tas arī ir tas galvenais iemesls, kāpēc daudzi man apkārt ir saņēmušies un arī pievērsušies skriešanai,» noteic Ilze.
Tiem, kam skriešana riebj, to darīt nevajag!
Jā, skriešana palīdz mazināt ķermeņa savu, taču tas nebūt nav iemesls, kāpēc to vajadzētu darīt ar piespiešanos un nepatiku. Kā saka – ar varu mīļš nekļūsi. Tāpat ir arī ar skriešanu – nevajag un nedrīkst darīt to, kas neiepriecina, rezultāta vienkārši nebūs.
Arī abas meitenes atzīst, ka spiest sevi nevajag, ja nepatīk, tad tas nedos nedz enerģiju, nedz smaidu sejā un pārējās pozitīvās ietekmes.