«Skābju un sārmu līdzsvara idejas autors ir Roberts Jangs – cilvēks, kurš pasludināja sevi par ārstu un pētnieku, bet patiesībā ir šarlatāns un šobrīd beidzot ir cietumā par krāpniecību un medicīnas praksi bez licences. Par bāzi savai idejai viņš paņēma visiem ķīmiķiem zināmu norisi, proti, ka produkti var radīt vai nu sārmainu, vai nu skābu reakciju. Asinīs šis līdzsvars ir konstants, un par tā uzturēšanu rūpējas mūsu ķermenis,» stāsta Ksenija. To dēvē par homeostāzi jeb līdzsvaru, kas ir nepieciešams, lai mēs nenomirtu.
Organismā katram segmentam ir savs pH. Asins pH ir vispastāvīgākais – no 7,35 līdz 7,45. Ja kāds patoloģisks process, kas nebūt nav uzturs, izmaina asins pH, tas var beigties letāli, jo notiek neatgriezenisks šūnu bojājums.
Lai tā nenotiktu, mūsu organisms cīnīsies līdz pēdējam, lai šo līdzsvaru noturētu. «Ja ir slimas nieres vai aknas, kas gādā par organisma detoksifikāciju, plaušu mazspēja, nieru mazspēja, dekompensēts cukura diabēts, liels asins zudums vai arī cilvēks ir pamatīgi saindējies, tad pastāv risks, ka asins pH var mainīties. Organisms «palaiž» aizsargmehānismus, kas ar ķīmisko reakciju palīdzību izlīdzina pH. Ja patoloģiskais process nav atgriezenisks, tad pastāv draudi, ka attiecīgie mehānismi var nenostrādāt un cilvēks var nomirt,» atklāj K.Andrijanova.