Veselības aprūpes jomā ir nepieciešams reformēt veselības aprūpes finansēšanas sistēmu, lai sekmētu iedzīvotāju veselības saglabāšanu un uzlabošanu, kas ir pamats ilgam un produktīvam darba mūžam, kā arī lai uzlabotu tautas ataudzi un veicinātu nodarbinātību valstī, tā nodrošinot ilgtspējīgu ekonomisko attīstību, teikts jaunveidojamās valdības deklarācijas melnrakstā.
Starp uzdevumiem veselības aprūpes jomā deklarācijas uzmetumā ir arī obligātās veselības apdrošināšanas sistēmas modeļa izstrāde, veselības nozares elektronisko informācijas sistēmas pabeigšana, ieviešana un pilnvērtīgu tā darbības sākšana. Tāpat būtu nepieciešama veselībai kaitīgo produktu un ieradumu izplatības ierobežošana.
Deklarācijas uzmetumā arī uzsvērts - Latvijas iekšējai drošībai ir nozīmīga saliedēta un uz kopīgām vērtībām orientēta sabiedrība, kuru vieno piederības sajūta Latvijas valstij, tās kultūrai un pamatvērtībām. Tiek arī norādīts, ka jāpalielina sabiedrības uzticēšanās tiesību aizsardzības iestādēm, īpaši attiecībā uz robežu uzraudzību un migrācijas kontroli. Ir jāpilnveido Latvijas pašaizsardzības spējas, uzlabojot un modernizējot Nacionālos bruņotos spēkus un stiprinot Zemessardzes lomu valsts aizsardzībā, kā arī līdzdarbojoties kolektīvas aizsardzības sistēmā, norādīts deklarācijas projektā.
Starp uzdevumiem, kas paredz stiprināt Latvijas sabiedrības un valstiskās piederības sajūtu, paredzēts sagatavot un īstenot Latvijas simtgades svētku programmu un pasākumus, kā arī izstrādāt un koordinēt mediju politiku, lai nodrošinātu kvalitatīvas, daudzveidīgas, līdzsvarotas un ilgtspējīgas mediju informatīvas telpas attīstību. Tāpat esot epieciešams veikt infrastruktūras atjaunošanu Dziesmu un deju svētku norisei 2018.gadā.
Deklarācijas projektā arī uzsvērta nepieciešamība stiprināt valsts aizsardzības spējas, palielinot aizsardzības nozares finansējums līdz 1,4% no IKP 2016.gadā un 2% no IKP 2018.gadā.
Demogrāfiskās situācijas uzlabošanai paredzēts palielināt ģimenes valsts pabalstu tādā apmērā, kas būtu vērsts uz otrā un trešā bērna dzimstības veicināšanu, uzlabot mājokļu pieejamību, īstenot ģimenes atbalsta politikas pasākumus.
Turpmākajos gados tikšot veikta visu veidu pensiju regulāra indeksācija vienu reizi gadā, ņemot vērā lielāku daļu no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas pieauguma. Valsts vecuma pensiju indeksācijā tiks ņemta vērā arī kopējai valsts sociālās apdrošināšanas jeb darba stāžs, norādīts deklarācijas projektā.