Ministru prezidenta amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS) pašlaik neredz pamatu valdības veidošanas procesā sākt sarunas ar mazajām partijām. Viņš arī norāda, ka sarunās ar partiju «Vienotība» pašlaik nav redzamas domstarpības.
Kučinskis pašlaik neredz pamatu valdības veidošanā sākt sarunas ar mazajām partijām (17)
Taujāts par nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK rosinājumu par mazo partiju aicināšanu uz valdības veidošanas sarunām, kas varētu dot manevra iespējas arī saistītā ar dialogu ar «Vienotību», Kučinskis aģentūrai LETA atbildēja, ka pašlaik tam neredz nekādu pamatu sarunām ar parlamentā pārstāvētajiem nelielākajiem spēkiem.
Viņš norādīja, ka vakar notikušajās sarunās ar partijas «Vienotība» pārstāvjiem «sapratām, ka mums nekādu konceptuālu domstarpību nav» un situācija drīzāk ir otrāda jeb abu pušu starpā kopumā vērojama sapratne.
«Es ļoti negribētu, lai būtu spiests runāt ar mazajām partijām. Izslēgt šādu variantu gan pašlaik nevar, jo ir sarunu process,» norādīja premjera kandidāts. Kučinskis nekomentēja Latvijas Reģionu apvienības un partijas «No sirds Latvijai» kopīgo pozīciju neatbalstīt viņa vadīto valdību, jo politiķis nav ticies ar šiem politiskajiem spēkiem.
Kā ziņots, valdības veidošanas sarunās būtu jāiesaista arī mazās opozīcijas frakcijas - Latvijas Reģionu apvienība un NSL, uzskata nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.
Viņš aģentūrai LETA sacīja, ka mazās frakcijas būtu jāiesaista valdības veidošanā, lai «Ministru prezidenta amata kandidātam Mārim Kučinskim (ZZS) būtu lielākas manevra iespējas un nebūtu bīstamas «Vienotības» līderes Solvitas Āboltiņas «sarkanās līnijas»».
Taujāts par LRA un NSL pozīciju neatbalstīt Kučinska valdību, Dzintars pauda, ka tas varētu būt taktisks gājiens, lai nonāktu pie lielākās ietekmes valdības veidošanas procesā. Viņš gan uzsvēra, ka valdības veidošanas procesu vada premjera amata kandidāts, līdz ar to viņš var aicināt šīs partijas uz sarunu.
Tāpat Dzintars norādīja - ja process atkal virzīsies strupceļā, tad ir radikālāks risinājums - Saeimas atlaišana, kas šķiet nu jau nedaudz ticamāks nekā pirms kāda laika.
Jau ziņots, ka LRA un NSL jau iepriekš vienojušās nebalsot par Kučinska vadītu valdību.
Kā ziņots, pašlaik koalīcijas partneriem vēl nav vienošanās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā. Partija «Vienotība» vakar sarunā ar Kučinski paudusi vēlmi pārraudzīt sešas ministrijas, bet premjera amata pretendents nekādus solījumus neesot devis. «Vienotība» Kučinskim paudusi vēlmi vadīt Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Satiksmes ministriju, Tieslietu ministriju un Ekonomikas ministriju.
Savukārt nacionālās apvienības valde lēmusi, ka VL-TB/LNNK ministriem jāturpina strādāt arī nākamajā valdībā. VL-TB/LNNK pārraudzībā pašlaik ir arī «Vienotības» minētā Tieslietu ministrija, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Kultūras ministrija.
Tikmēr ZZS savā pārziņā vēlētos Finanšu ministriju, Zemkopības ministriju, Aizsardzības ministriju, Satiksmes ministriju un Veselības ministriju.